GminyWażne wiadomościWydarzenia

Obywatel Ukrainy zasztyletował kobietę. Mężczyzna zadał jej 20 ciosów

Tomaszowska policja pod nadzorem tamtejszych prokuratorów wyjaśniają sprawę śmierci 38-letniej obywatelki Ukrainki. Kobieta 20-krotnie została ugodzona nożem. Sąd na trzy miesiące aresztował podejrzanego o to zabójstwo.

Ciało kobiety zostało znalezione w jednej z kamienic w Tomaszowie. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła osoba, która poinformowała, że na klatce schodowej leży kobieta, która może potrzebować pomocy. Na miejsce udała się załoga pogotowia i policjanci, którzy w toku prowadzonych działań, zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a sąd zastosował 3-miesięczny areszt.

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wydała w tej sprawie oświadczenie:

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi za sygnaturą 4214-4.Ds. 192.2024 śledztwo przeciwko obywatelowi Ukrainy Oleksandrowi V. podejrzanemu o to, że w dniu 15 lutego 2024 roku, w Tomaszowie Mazowieckim, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zadał Ivannie V. szereg ciosów przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, przy czym ze względu na natężenie i intensywność zadawanych ciosów w obszary ciała newralgiczne dla życia i zdrowia, prokurator uznał, że działał on ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku czego zadane przez niego obrażenia skutkowały śmiercią pokrzywdzonej na miejscu zdarzenia, i dlatego czyn ten został zakwalifikowany z art. 148 § 2 pkt 1 k.k.

Postanowieniem z dnia 16 lutego 2024 r. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim II Wydział Karny wobec w/w podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czyn z art.148 § 2 pkt 1 k.k. jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 15 albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!