WolbórzWydarzenia

Moniuszko w Wolborzu

Okolicznościowy koncert z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się w Wolborskim Centrum Kultury. Świętowano także 115-lecie chóru Cantate Deo. 

Koncert pn. Wolborzanie grają i śpiewają Moniuszkę w ramach projektu “Nie taki dwór straszny – poznajemy Moniuszkę słowem i muzyką” zrealizowany został przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza w partnerstwie z WCK. Środki na jego realizację pochodziły z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W rolę Stanisława Moniuszki wcielił się niezawodny Bartosz Gumulec, opowiadając życiorys mistrza a w rolę gospodarza wieczoru Kamila Dubilas-Boroń, dyrektor WCK. 

W trakcie koncertu poznaliśmy historię naszego wybitnego polskiego kompozytora. Koncert rozpoczął występ chóru parafialnego Cantate Deo, który powstał w 1904 roku a dziś obchodzi 115-lecie swojego istnienia. Z tej okazji Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolborzu Zbigniewem Klewinem przekazali chórowi okolicznościowe życzenia oraz kosz kwiatów ze słodyczami. Wyróżnienie za 50-letnią działalność w chórze otrzymał, podczas tego jubileuszowego wieczoru, Stanisław Kruziewicz. 

W koncercie wystąpili: chór parafialny Cantate Deo oraz dzieci z Wolborza: Lena Pełka, Aleksandra Pełka, Zuzanna Kusideł oraz Kinga Duda. Gwiazdą wieczoru był występ rodziny Łęczyckich w składzie: Dariusz Łęczycki – pianino i śpiew, Renata Łęczycka i Ewelina Hak – śpiew, Ardrian Łęczycki – pianino i śpiew, Klara Łęczycka – flet poprzeczny, Helena Łęczycka – skrzypce, aranżacje – Zofia Łęczycka. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!