reklama
Grabica

Mieszkańcy Kamocinka w czynie społecznym

Źródło: UG Grabica

Gmina Grabica posiada aż trzydzieści sołectw, każde z nich dysponuje funduszem sołeckim, czyli pulą pieniędzy o wydatkowaniu których, za zgodą wójta gminy, decydują sami mieszkańcy poszczególnych wsi. Fundusz sołecki daje możliwość aktywizacji społeczeństwa, które najlepiej zna potrzeby miejscowości, w której mieszka, dzięki niemu m.in. mieszkańcy mogą realizować ciekawe i potrzebne projekty.

Na przykład mieszkańcy sołectwa Kamocinek w tym roku zdecydowali o uporządkowaniu i ogrodzeniu terenu znajdującego się przy domu ludowym. Środki na ten cel zostały wyodrębnione z budżetu gminy Grabica w ramach funduszu sołeckiego oraz przy udziale dotacji z budżetu województwa łódzkiego w kwocie 5000 zł. Koszt wykonywanych prac wyniósł łącznie 17 290 zł.

W ramach przyznanych środków mieszkańcy zakupili materiały, które posłużyły do wykonania nowego ogrodzenia. Wyróżniającą cechą tego przedsięwzięcia jest ogromny wkład i zaangażowanie społeczności lokalnej Kamocinka, którzy poświęcili swój czas i przyczynili się do realizacji tego zadania. Mieszkańcy sami nawieźli ziemię, wyrównali i uporządkowali teren wokół budynku.

Projekt współfinansowany z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!