GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Nowa wiata w Kamocinku

Sołectwo Kamocinek znalazło się w gronie beneficjentów wojewódzkiego programu „Infrastruktura sołecka na plus”, otrzymując wsparcie na realizację projektu pn. „Innowacyjny teren rekreacyjny” – łączna kwota przyznanego dofinansowania wyniosła 100 tysięcy złotych.

Zadanie obejmowało budowę altany ogrodowej z piecem do chleba, wędzarnią i grillem. Altanę wykonano z drewna i umieszczono na utwardzonym terenie, wyposażono w stoły, ławy do siedzenia z oparciem oraz niezbędne oświetlenie. Obok obiektu wybudowano piec do chleba z wędzarnią, grillem i blatem roboczym. Na działkę sołecką zakupiono także betonowy stół do tenisa. Całość została zwieńczona nasadzeniem drzewek i roślin ozdobnych oraz rozmieszczeniem ławeczek i koszy.

Zrealizowana inwestycja poszerzyła ofertę spędzania wolnego czasu. Dała możliwość organizowania spotkań i imprez na większą skalę, a wybudowanie pieca do chleba i wędzarni pozwala organizować szkolenia i warsztaty, kultywujące tradycyjne metody wytwarzania tych produktów. To z kolei wpływa na podniesienie kompetencji i umiejętności mieszkańców i jest okazją do zacieśniania więzi międzypokoleniowych, integracji wszystkich uczestników i zwiększenia aktywności lokalnej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!