Sport

Memoriał Osadzińskich w Wolborzu

Adrianna Ostrowska wygrała tegoroczny XXIX Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Zawody konne w skokach przez przeszkody w Bogusławicach to sztandarowa impreza jeździecka regionu.

Ogólnopolskie Zawody w Skokach przez Przeszkody trwały w Stadzie Ogierów w Bogusławicach od piątku. Piękna słoneczna pogoda zwabiła do Stada wielu miłośników jazdy konnej z całej Polski. Organizatorzy przygotowali dla widzów mnóstwo atrakcji, pokazy jazdy konnej, zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim atrakcją były same skoki przez przeszkody, w których wystartowało 14 zawodników. Grand Prix tegorocznego memoriału wygrała Adrianna Ostrowska, II miejsce zajął Andrzej Głoskowski, a III Dajana Pawlicka.

Tradycyjnie, w trakcie memoriału, właściciel stada Jacek Ostrowski, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, państwo Bartmańscy oraz Roman Jagieliński, były wicepremier i minister rolnictwa, złożyli na pobliskim cmentarzu kwiaty na grobie Barbary i Andrzeja Osadzińskich.

Andrzej Osadziński był wieloletnim dyrektorem Stada Ogierów w Bogusławicach, wiceprezesem Polskiego Związku Jeździeckiego i sędzią międzynarodowym w skokach przez przeszkody i WKKW, działał czynnie przez długie lata w polskiej hodowli koni. Zmarł w 1989 roku. Dla uczczenia pamięci dyrektora Andrzeja Osadzińskiego, przed budynkiem dyrekcji stoi kamień z tablicą pamiątkową, a corocznie w maju organizowane są Ogólnopolskie Zawody w Skokach przez Przeszkody o Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!