Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Mało czasu na składanie wniosków w sprawie cen prądu

Teoretycznie tylko do soboty 27 lipca przedsiębiorcy mają czas by złożyć oświadczenie o tym, że są końcowymi odbiorcami prądu. Dzięki temu w drugim półroczu tego roku, będą ich obowiązywały dotychczasowe ceny prądu. W przeciwnym wypadku, właściciele małych firm zapłacą znacznie więcej. W praktyce takie oświadczenie można złożyć do poniedziałku.

– Podwyżka cen prądu weszła w życie na początku roku. W międzyczasie uchwalono ustawę o dopłatach do cen energii elektrycznej, ale okazało się, że stworzono taki bubel prawny który nie może zacząć obowiązywać, ponieważ nie ma opinii Komisji Europejskiej. To jest dofinansowanie z pieniędzy publicznych na kwotę 16 miliardów złotych. KE wyraziła na to zgodę, i 29 czerwca weszła w życie zmieniona ustawa która mówi o tym, że do jutra trzeba złożyć oświadczenie i wtedy możemy liczyć na zwrot nadpłaconej ceny za prąd. Problem polega tylko na tym, że niewiele osób o tym wie, a czau na złożenie tych dokumentów jest bardzo mało – powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej posłanka Elżbieta Radziszewska.

Kto powinien złożyć oświadczenie?

OŚWIADCZENIE ODBIORCY KOŃCOWEGO ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Okazuje się, że oświadczenia można będzie złożyć w sobotę ale i w poniedziałek. Jak informuje PGE Obrót, w związku z trwającym procesem składania oświadczeń odbiorców końcowych określonych w ustawie o cenach energii elektrycznej, Biura Obsługi Klienta PGE Obrót będą dodatkowo otwarte w najbliższą sobotę 27 lipca w godzinach 8.00-12.00, a w poniedziałek 29 lipca czas pracy Biur Obsługi Klienta zostaje wydłużony do godz. 20.00. BOK w Piotrkowie mieści się przy ulicy Narutowicza 58/60.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!