Wydarzenia

Lokale wyborcze zamknięte. Trwa liczenie głosów

Punktualnie o godz. 21.oo zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Wybieraliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych. Do urn poszło wyjątkowo dużo wyborców. Na godzinę 17.00 w powiecie piotrkowskim średnia frekwencja wyniosła 45.97%, w Piotrkowie nieco mniej, bo 39,91%.  Jedna z komisji, w związku z awarią prądu, nie pracowała przez niemal godzinę. 

Komisja nie mgła pracować przez 57 minut. Członkowie komisji spisywali jedynie dane osób, które w tym czasie chciały zagłosować. Państwowa Komisja wyborcza podjęła decyzję o nie przedłużaniu ciszy nocnej w całym kraju.

W powiecie piotrkowskim największą frekwencję zanotowano w gminie Aleksandrów – niemal 65%. Najmniej osób do urn poszło w gminie Rozprza – 39,64%.

W Piotrkowie jako pierwsze rozliczały się komisje z obwodów zamkniętych. Pierwszy protokoły z wynikami przekazał przewodniczący OKW z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Żwirki. Kolejna była komisja ze szpitala powiatowego, jako trzecia rozliczyła się komisja z Aresztu Śledczego.

Pierwsze wyniki z otwartych obwodów wyborczych poznamy zapewne w poniedziałek przed południem.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x