AleksandrówGminyRozprzaWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Łódzkie wspiera sport!

64 samorządy z naszego województwa w tym 3 z powiatu piotrkowskiego, otrzymają dotacje na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.  Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 4 miliony złotych. Decyzję o podziale środków zatwierdził na ostatniej sesji Sejmik Województwa Łódzkiego.

Program „Infrastruktura sportowa Plus” ogłoszony został w styczniu. Skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego, czyli miast, gmin i powiatów. Każdy samorząd mógł zgłosić do dofinansowania tylko jeden wniosek. Dotacje będą przeznaczone na budowę, przebudowę, modernizację oraz doposażenie w niezbędny sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych w województwie łódzkim.

Na konkurs wpłynęło 149 wniosków. Po dokładnej ocenie do dofinansowania wybrane zostały 64 projekty, które otrzymają maksymalną dotację do 70 tys. zł. Pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku.

– Łódzkie wspiera sport to nie tylko inwestycje w infrastrukturę sportową, ale także uruchamiane przez nas programy, mające zachęcić szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego regionu do ruchu. Dzieci muszą mieć szansę na zwiększenie aktywności fizycznej – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Projekty z powiatu piotrkowskiego, które otrzymały wsparcie:

Gmina Aleksandrów: Zagospodarowanie centrum miejscowości Ciechomin poprzez budowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej – 70 000

Gmina Rozprza: Przebudowa przyszkolnego boiska sportowego wraz z budową nawierzchni sztucznej, piłkochwytów oraz oświetlenia – 70 000

Gmina Wola Krzysztoporska: Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Stradzew – 45 000

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!