GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaRęcznoWażne wiadomości

„Ktoś, kto mnie pokocha” – nowa powieść mieszkanki powiatu piotrkowskiego

Monika Ziółkowska pochodzi z gminy Ręczno, jest młodą, bo zaledwie 22 letnią pisarką. Dziś (17.08) ma premierę jej druga książka wydana wraz z Wydawnictwem Plectrum – „Ktoś, kto mnie pokocha”. To pierwszy tom cyklu „Naznaczeni przez los”. Jest to opowieść o dwójce młodych osób, Maliwinie, której nie udaje się uciec od swojej przeszłości oraz Romku byłemu żołnierzowi, któremu przeszłość wojskowa nie pozwala prowadzić spokojnego normalnego życia.

– Bohaterowie mimo swej przeszłości i przeciwnościom losu, postanawiają przezwyciężyć spotykające ich przeszkody i poskładać w całość swoje dotychczasowe, dalekie od ideału życie. Jako nastolatka Malwina trafiła do poprawczaka. Po opuszczeniu ośrodka nie wróciła do toksycznego domu, tylko postawiła wszystko na jedną kartę i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W chwili, gdy wydawało jej się, że zdołała uciec od traumatycznej przeszłości, ta postanowiła się o nią upomnieć. To uświadomiło dziewczynie, że aby otworzyć nowy, najpierw musi zamknąć stary rozdział życia. Dlatego decyduje się na powrót do rodzinnego Wrocławia – opowiada autorka. – Z kolei Roman to żołnierz, który po brzemiennej w dramatyczne skutki misji w Iraku porzucił służbę wojskową. Choć mężczyzna próbuje wieść normalne życie, wojenne doświadczenia nie dają o sobie zapomnieć. Jego szansą na zaznanie spokoju i posmakowanie szczęścia okazuje się przypadkowo poznana Malwina. Tylko czy dziewczyna, która walczy z własnymi demonami, będzie w stanie pomóc mu stawić czoła jego? – zastanawia się Monika Ziółkowska.

Książka opowiada historię o dwóch zranionych duszach, które próbują odnaleźć się w mało sprzyjającej im rzeczywistości. O dwóch złamanych sercach, które potrzebują wsparcia, żeby poskładać się w całość. Wydawnictwo można nabyć na stronie czarodziejkaslow.pl.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: