GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Promocja książki „Kultura i tradycja spisana na kartach albumu – Śladami Gorzkowic”

„Kultura i tradycja spisana na kartach albumu – Śladami Gorzkowic”, to wyjątkowy album prezentujący kulturę i tradycję gminy Gorzkowice. Jego prezentacja odbyła się w gorzkowickim domu kultury.

Licznie przybyłych gości przywitała Iwona Kadir – sekretarz Gminy i Teresa Kobylińska Prezes Stowarzyszenia Krośnianki. Oczywiście podczas uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań dla osób zaangażowanych w projekt. Alojzy Włodarczyk wójt gminy Gorzkowice podziękował również Zbigniewowi Ziembie – wicemarszałkowi WŁ oraz Stowarzyszeniu Krośnianki. – To dzięki państwa wsparciu mogła powstać ta wspaniała publikacja. Dziękujemy również firmie Consolis Polska, która także dołożyła swoją cegiełkę do tego projektu – mówił wójt Alojzy Włodarczyk.

Album nawiązuje swoją treścią do wielowiekowej kultury naszego regionu. Owocem tej działalności jest dorobek kulturalny gminy Gorzkowice, wspaniałe przepisy kulinarne, którymi członkinie i członkowie licznych kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń pragną podzielić się z nami na kartach tej książki – mówił wójt podczas prezentacji publikacji. – Tym razem chcemy również wspomnieć o ważnych organizacjach społecznych działających od pokoleń na terenie naszej gminy, które jak żadne inne starają się utrwalać i przekazywać tradycje, kulturę oraz dorobek zwyczajów i obrzędów gromadzonych na przestrzeni lat – dodał.

Kolejna część książki to historia działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych skupionych przy Gminnym Związku OSP RP w Gorzkowicach, które od lat odgrywają ważną rolę w naszym lokalnym środowisku.

Trzecia część – Kultura i Tradycja, która zamyka album jest niezwykle ważna, gdyż zawiera fotografie będące wytworem wyobraźni i pracy rąk ludzkich. Jest jednak przez to wyjątkowo cennym elementem zachowania tradycji, nierozerwalnie złączonym z wartościami, które świadczą o naszej tożsamości, pamięci oraz historii miejsca, w którym teraz żyjemy.

– Podsumowując, celem niniejszej publikacji było zatrzymanie ulotnych chwil działalności ludzi oraz wartości, o których warto pamiętać, pielęgnować je i utrwalać – powiedział na koniec wójt Alojzy Włodarczyk.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!