koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Które szkoły zamknięte a w których odbywa się nauczanie hybrydowe? [AKTUALIZACJA]

W związku z kolejnymi przypadkami wykrycia wirusa SARSCoV2 wśród nauczycieli, lekcje w niektórych szkołach są odwołane a w innych odbywać się będą w systemie hybrydowym.

AKTUALIZACJA 12.10.2020

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów

Wynik dodatni w SP3 uzyskały dwie nauczycielki, które prowadziły zajęcia na świetlicy szkolnej. Dlatego na kwarantannę trafiły dzieci, które uczęszczały na świetlicę. Łącznie około 130 osób z różnych klas. Lekcje prowadzone są w trybie stacjonarnym. W związku z sytuacją związaną z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 w SP3 od 6 października 2020 r. zostają wdrożone następujące działania:
1. Wszyscy przebywający na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zasłaniając usta i nos.
2. Nauczyciele podczas pracy z dziećmi w odległości mniejszej niż 2 metry są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką ochronną.
3. Lekcje wychowania fizycznego na basenie zostają  zawieszone do odwołania.
4. Wszelkie wyjścia i wycieczki zostają zawieszone do odwołania.
5. Ślubowanie klas pierwszych odbędzie się w terminie późniejszym.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 („Ekonomik”)

Na kwarantannę trafiła 1 klasa oraz kilkunastu nauczycieli. Na chwilę obecną w dniach 12-13 października w szkole wprowadzono dni dyrektorskie (dni wolne od zajęć dydaktycznych). 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) jest to dzień wolny od lekcji. Jak zajęcia będą organizowane w kolejnych dniach zadecyduje dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym oraz z PSSE.

Przedszkole Samorządowe nr 16.

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3 nauczycieli. Ograniczono funkcjonowanie przedszkola, jednak dzieci są przyjmowane. 


Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza

W dniach 12-15.10.2020 roku kwarantanną objętych będzie 92 uczniów. Placówka przejdzie w tych dniach na nauczanie hybrydowe. Dla dzieci objętych kwarantanną lekcje będą prowadzone w sposób zdalny, natomiast reszta uczniów będzie uczyła się w trybie stacjonarnym.

Dodatkowo od 12 października 2020 r. do odwołania zostają wdrożone następujące, dodatkowe działania:
1. Nauczyciele podczas pracy z dziećmi w odległości mniejszej niż 2 metry są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.
2. Pracownicy szkoły w kontaktach bezpośrednich z uczniami i innymi pracownikami (w odległości mniejszej niż 2 metry) są zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.
3. Zajęcia wychowania fizycznego realizowane na basenie zostają zawieszone.
4. Wszelkie wyjścia i wycieczki zostają zawieszone do odwołania.

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego

W placówce pozytywny wynik na obecność COVID-19 otrzymała jedna nauczycielka, która miała kontakt z uczniami pięciu klas. Kwarantanną objęto dzieci z trzech klas ósmych oraz po jednej szóstej i piątej klasie. W piątek, 9 października w szkole prowadzone było zdalne nauczanie, a od poniedziałku dzieci wracają do placówki i lekcje będą prowadzone w trybie stacjonarnym.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków

SARS-CoV-2 potwierdzono także w SP16. Na kwarantannie przebywają dwie klasy i 9 nauczycieli. W poniedziałek i wtorek (12-13 października) lekcje będą prowadzone w sposób hybrydowy, tj. uczniowie klas 1-3 uczyć się będą w trybie stacjonarnym. Natomiast pozostałe klasy w trybie zdalnym, z wyjątkiem jednej klasy „drugiej”, która 12 października będzie miała nauczanie zdalne.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u nauczycielki, która prowadziła lekcje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Ze względu na bezpośredni kontakt z nauczycielką, kwarantanną objęto: 38 uczniów, 1 nauczyciela i 6 osób pełniących obowiązki pomocy nauczyciela.
Za zgodą organu prowadzącego oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii wydanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, nauczaniem zdalnym zostaną objęci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1:
– od 12 do 15 października 2020 r. – 5 klas,
– 12 października 2020 r. – 2 klasy i jedna grupa rewalidacyjno-wychowawcza. Zdalne nauczanie będzie prowadzone z terenu placówki.

Pozostałe oddziały Szkoły Podstawowej nr 1, II grupa rewalidacyjno-wychowawcza, oddziały Szkoły Podstawowej nr 17, Szkoły Przysposabiającej do Pracy będą realizować nauczanie na terenie placówki (nauczanie stacjonarne), również zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i programu „Za życiem” będą prowadzone w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Od 12 października 2020 r. grupy wychowawcze Ośrodka będą funkcjonowały zgodnie z planem zajęć.
Wychowawcy klas i grup pozostają w kontakcie telefonicznym z rodzicami i opiekunami uczniów, informując o podjętych działaniach oraz o funkcjonowaniu placówki w najbliższych dniach.
Sytuacja w placówce jest na bieżąco monitorowana. Dyrektor jest w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracownikami przebywającymi na kwarantannie i izolacji.

II Liceum Ogólnokształcące 

W placówce u 3 nauczycieli zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV-2 dlatego dyrektor II LO ogłosił dni 8 i 9 października dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Od 12 do 16 października zajęcia we wszystkich klasach prowadzone będą w sposób zdalny za pomoca komunikatora Teams.
Zgodnie z przekazanymi informacjami w szkole wdrożono wszystkie procedury zgodnie z zaleceniami PPIS. Nauczyciele monitorują zdrowie uczniów i swoje oraz na bieżąco przekazują informacje dyrekcji.

III Liceum Ogólnokształcące

W III LO potwierdzono kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie sporządzana jest lista osób z kontaktu. Poddane będą one kwarantannie i następnie wykonane badanie na obecność COViD-19.
Na chwilę obecną w dniach 12-13 października w szkole wprowadzono dni dyrektorskie (dni wolne od zajęć dydaktycznych). 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) jest to dzień wolny od lekcji. Jak zajęcia będą organizowane w kolejnych dniach zadecyduje dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym oraz z SANEPIDem.

IV Liceum Ogólnokształcące

W szkole 8 klas przebywa na kwarantannie, z czego: do poniedziałku włącznie (12 października) 7 klas, a 1 klasa do czwartku (15 października). Piątek był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (tzw. dni dyrektorskie), natomiast w poniedziałek wszyscy wracają do szkoły z wyjątkiem klas przebywających na kwarantannie. Jak informuje dyrekcja w piątek pracownicy obsługi zdezynfekowali placówkę oraz przeprowadzili wietrzenie wszystkich pomieszczeń.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
12 października, 2020 08:44

To jeszcze dopiszcie do listy prywatną podstawówkę na Dmowskiego. Tam też wirus zawitał. Kwarantanna i zajęcia zdalne.

Iga
Iga
13 października, 2020 22:51

Od czwartku szkoła podstawowa nr 16 zaczyna normalnie funkcjonować ciekawe na jak długo!!!! Aż strach puścić dziecko do szkoły żeby nie przywleklo wirusa do domu.Jak dla mnie to szkoły powinny być zamknięte w Piotrkowie Trybunalskim przeważnie tam gdzie jest najwięcej zakażeń.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!