Kto wójtem i burmistrzem?

Views: 868

W kilku gminach wybory rozstrzygnęły się w I turze. Fotel zachowa między innymi burmistrz Sulejowa i Wolborza, a także wójt z Moszczenicy, Ręczna i Grabicy.

W gminie Aleksandrów nowym wójtem zostaje Paweł Mamrot. W gminie Ręczno kolejna kadencja przypadła Piotrowi Łysoniowi, na którego głos oddało 73% uprawnionych. W gminie Wolbórz, z 76% poparciem najbliższe 5 lat w fotelu burmistrza spędzi Andrzej Jaros. Bez zmian także w Gorzkowicach. Alojzy Włodarczyk zdobył 70% wszystkich głosów. W Moszczenicy także bezkonkurencyjny była Marceli Piekarek z 65% poparciem. Drugiej tury nie będzie także w Woli Krzysztoporskiej, gdzie mandat wójta zachowuje Roman Drozdek, a także w gminie Rozprza, gdzie Janusz Jędrzejczyk pozostaje na kolejną kadencję. Także Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica, będzie pełnić funkcję wójta w najbliższej kadencji.

Komentarzy: 30

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

   1. Naród PM głośny, bo posadki utrzymane! A dla społeczeństwa kolejne lata podziału na lepszych i gorszych…. Bóg na wszystko patrzy, za krzywdy kiedyś będzie trzeba zapłacić.

  1. Teraz Pan Paweł powinien zgłosić do prokuratury nadużycia przedwyborcze kontr kandydata.Panie Pawle pełna klasa, jak widać wygrał lepszy.Wszystkiego najlepszego.

 1. Brawo dla Pana Pawła nowego wójta gminy Aleksandrów. Wreszcie mieszkańcy mogą spokojnie spać i nie obawiać się o losy swojej Małej Ojczyzny. Ciemny lud, jak to określili zwolennicy Pana Michała M. nie jest wcale taki ciemny i nie dał się omamić tanimi chwytami. Nie wystarczy tylko modnie wyglądać i ładnie się uśmiechać. Trzeba było od początku być uczciwym, grać fair play i nie robić ludziom sieczki z mózgu to może przegrana nie byłaby aż tak bolesna- chwilo trwaj 🙂

 2. Pan Paweł wójtem super sprawa. Nie rozumiem tylko czemu ta mniejszość Pana Małeckiego publicznie krytykuje obecna władzę czemu tyle nienawiści w Was do ludzi których nie znacie albo z którymi zamieniluscie dwa słowa..wszyscy w powiecie oraz w urzędach np. Starostwo uważają Pana Pawła za wielkiego człowieka ale na terenie własnej gminy spotyka się z krytyką…Pan Paweł wbrew opinii niektórych osób wygrał w sposób czysty i uczciwy wybory. Wystarczy spojrzeć na działalność jaka prowadzą ludzie Małeckiego ciągła krytyka przed wyborami w trakcie i po…Ale po co chyba macie świadomość że mieszkańcy sami wiedzą i widzą lepiej bez waszych ciągłych nagonkę…TRZEBA MUEC KLASE ZEBY PRZEGRAC I SIE DO TEGO PRZYZNAC A nie zganiac na meldunki osób niezamieszkalych gminę, bo taka przewaga głosów mówi sama za siebie. A MOZE TO PLAN DLA SZTABU PANA MALECKIEGO ZAMELDUJCIE SIE W INNEJ GMINIE ZA 5 LAT MOŻE TAM CIEMNY LUD DA SIE OMAMIC I SIE UDA ALE DOBRZE SZUKAJCIE TAKIEJ GMINY GDZIE WAS PRZYJMIA.

  1. Jeśli ktoś wchodzi do takiej gry z klasą to i powinien umieć przegrywać z klasą.Ja myślę, że Pan Małecki ma klasę tylko jego współtowarzysze kampanii nie mają i to przez nich stracił 400 głosów. A szkoda …

   1. Czyżby wyborcy miastowi z całej Polski pomogli podnieść wynik? Tak się wygrywa z klasą? Całe rodziny wyprowadzili się do miasta, tam żyją, tam pracują, a tu przyjeżdżają głosować. Ludziom honoru brak!

 3. Teraz jeszcze tylko powinna się zmienić ekipa “pracująca” w Dabrowce. Które mądre to już uciekły a które są po znajomości i po rodzinie to siedzą na stolkach. Zobaczymy co zrobi nowa władza. Może przyjąć kogoś nowego “z zewnątrz” a nie tylko swoich???

  1. Anonim miałeś w Dąbrówce etat przez Maleckiego obiecany ale nie wyszło i próbujesz wywierać presję na nowej władzy? Władza nie ma z tym nic wspólnego, bo pracodawcą jest Prezes Stowarzyszenia a nie Gmina (wójt). Chyba komuś żal du… ściska że M. M. nie wygrał i nadal trzeba fastfoody serwować. Co do “mądrych” które uciekły- jeśli ktoś nie szanował swojej pracy, nie potrafił dogadać się z zespołem wspierająco-aktywizujacym i grunt palił się mu pod nogami to spie… ze strachu. Nie znasz sytuacji to nie pisz głupot bo praca z osobami niepełnosprawnymi to ciężki kawałek chleba a ci co zrezygnowali z etatu najprawdopodobniej nie byli odpowiednio przygotowani do pracy z takimi ludźmi i psychika wysiadła…

   1. Nie serwuje fastfoodow żenado i nikt mi pracy nie obiecał bo mam własne źródło dochodu. Piszę o tym o czym gadają ludzie,że atmosfera jest chora bo ci z plecami się panosza i wywyzszaja. Ty pewnie tam pracujesz sądząc po toku wypowiedzi więc nie napiszesz prawdy bo boisz się o własne d****. A ci co odeszli to właśnie odeszli przez współpracowników a nie słaba psychikę bo pracują w innych dpsach więc z głową u nich ok.

    1. Tak się składa anonim że nie pracuje w Dąbrówce ale mam wiele wspólnego z pracą wśród niepełnosprawnych a problem z dogadaniem się przez pracowników istnieje w wielu placówkach więc jeśli takowy zaistniał a ktoś nie potrafi rozwiązywać własnych problemów i nie stara się o poprawę relacji to trudno mówić że u niego ok z psychiką. A co do ludzi – oni zawsze gadali i gadać będą. Mnie nie przeszkadza że posadę dostają osoby mieszkające na terenie gminy bo lepiej zatrudnić mieszkańców niż blokować miejsca przyjmując kogoś spoza tych terenów. Tyle w temacie.

     1. Bo tam tylko opiekunki pracują i są zmęczone wiecznie a inni pracownicy to tylko siedzą i gotują to czym się zmeczyc…?