Wydarzenia

Kto będzie rządził w województwie? Ziemba wicemarszałkiem?

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydował, kto będzie rządził w sejmiku województwa łódzkiego. PiS na marszałka rekomendował posła Grzegorza Schreibera z Sieradza, jego zastępcą miałby zostać między innymi Zbigniew Ziemba – szef PiS w powiecie piotrkowskim. O mandat walczy cały czas Polskie Stronnictwo Ludowe, które złożyło w sądzie protest wyborczy.

Ludowcy złożyli protest w sądzie okręgowym na ważność wyborów w okręgu skierniewicko – tomaszowskim. PSL-owi zabrakło tam 127 głosów, by zdobyć drugi mandat. Wtedy to, KO z PSL miałby większość w Sejmiku. Ludowcy wskazują, że ponad 260 kart do głosowania uznano za nieważne, bo brakowało na nich stempla komisji. W takim wypadku głosu nie otrzymuje żadna partia.

Aktualnie w 33-osobowym sejmiku PiS ma 17 radnych, Koalicja Obywatelska 12 radnych, a PSL 4 mandaty. Wynika z tego, że PiS może rządzić samodzielnie i nie potrzebuje koalicjantów, dlatego podczas pierwszej sesji wybierze na marszałka pochodzącego z Bydgoszczy Grzegorza Schreibera.

Koalicja Obywatelska i PSL apelują, by do zakończenia postępowania w sprawie protestu wyborczego, nie wybierać Zarządu Województwa oraz Marszałka i jego zastępców. Pierwszą sesję zaplanowano na 22 listopada.

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x