KulturaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Konkurs historyczny „Rotmistrz dla niepodległej”

Do 29 marca można zgłaszać się do wzięcia udziału w konkursie historycznym „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego (1901-1948) na tle historii Polski”.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim (TPS) zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do udziału w konkursie historycznym, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat postaci Witolda Pileckiego oraz dziejów Polski w okresie 1914-1948.

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe zespoły uczniowskie przygotowują do wyboru: gazetkę szkolną – tradycyjną bądź multimedialną – lub nagranie audycji radiowej poświęcone postaci Witolda Pileckiego lub wybranemu tematowi z historii Polski.

Finałowy etap konkursu, do którego zakwalifikowanych zostanie 10 najlepszych zespołów, odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim i będzie miał formę turnieju wiedzy o rtm. Pileckim i historii Polski.

Zgłoszenia można nadsyłać do 29 marca 2019 r. Szczegóły w regulaminie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x