Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wystawa „Gra Szyfrów” przed UJK

Zapraszamy do odwiedzenia Mobilnego Showroomu promującego gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”. Jest to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej – przybliżająca grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC.

Po inauguracji w dniach 14-16.09.2022 na terenie Sejmu RP, Wystawa Mobilna wyruszyła w trasę po Polsce. Już dziś (10.10) przyjedzie do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie będzie dostępna przed budynkiem filii kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godz. 10-16, przy czym przewiduje się, że w godzinach 10-13 będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach 13-16 wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13 roku życia – za zgodą rodzica lub opiekuna.

Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast w całej Polsce, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z ,,Grą Szyfrów”. W każdym mieście wystawa będzie gościć jeden dzień. Finał projektu odbędzie się 28.10. w Głogowie.

Celem organizatorów Wystawy Mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. Warto podkreślić, że ,,Gra Szyfrów” jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

Ponadto, serdecznie zapraszamy również 10 października na godz. 13:30 przed budynek Mediateki 800-lecia przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej „Stanisław Sojczyński (1910-1947) – nauczyciel, żołnierz, konspirator”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!