Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Koniec testów roweru miejskiego. Powrót jednośladów na wiosnę

W ciągu minionych 4 miesięcy, ponad 7 700 razy piotrkowianie korzystali z roweru miejskiego. Średni czas jazdy to 33 minuty. Najczęściej rowery wypożyczaliśmy na dworcu kolejowym i przy galerii Focus Mall.

– Mieszkańcy Piotrkowa nie wykorzystywali roweru tylko rekreacyjnie, ale również jako środek komunikacji, czyli żeby połączyć chociażby podróż koleją z podróżą rowerem. Poczekamy na zakończenie sezonu i szczegółowo analizować będziemy wszystkie dane. Opracowanie wraz z naszymi wnioskami przekażemy do magistratu – poinformował Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy firmy Nextbike, operatora piotrkowskiego roweru miejskiego.

Aktualnie system obejmuje 4 stacje, ale jak zapowiada prezydent miasta Krzysztof Chojniak, będzie ich znacznie więcej. – Jeśli chodzi o nowe stacje, to dziękuję mieszkańcom Piotrkowa za sugestie dotyczące lokalizacji. Planujemy, by w przyszłości było ich nawet dwa razy tyle, co dziś. Wśród sugestii mieszkańców znalazły się między innymi park księcia Poniatowskiego, okolice Kauflandu, I LO, Rynek Trybunalski czy okolica sklepu Auchan – powiedział prezydent miasta.

Na szczęście żaden rower nie został zdewastowany ani skradziony. Jednoślady będzie można wypożyczać do północy 25 listopada. Wówczas system przestanie działać. Potem stacje będą zdemontowane, a operator systemu przedstawi miastu szczegółowy raport z jego funkcjonowania.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x