Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Koniec remontu poradni lekarskiej

Już nie w barakach, lecz w gruntownie odnowionym budynku, mogą korzystać z pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej zadeklarowani do Przychodni nr 4 przy ul. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie Trybunalskim, mieszkańcy miasta i powiatu piotrkowskiego. Remont obejmował całkowitą termomodernizację, wymianę drzwi wejściowych, modernizację systemu grzewczego.

– Przychodnia zmieniła się nie do poznania, cieszę się, że mogliśmy przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zadbać zarówno o estetykę budynku, a także odczuwalnie poprawić warunki, w jakich przyjmowani są tu pacjenci – przyznaje starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. – Dotrzymaliśmy słowa, które w imieniu Zarządu Powiatu złożyłem, gdy przenosiliśmy tu Przychodnię nr 5 z ul. Dmowskiego – dodał P.Wojtysiak.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 660 tysięcy złotych z czego blisko 550 tysięcy złotych to dofinansowanie z WFOŚiGW. To I etap prac remontowych tej nieruchomości, II obejmował będzie m.in. odnowienie ogrodzenia posesji od strony zachodniej, północnej i południowej czy koniecznych prac pielęgnacyjnych drzew i krzewów.

Przypomnijmy, że przychodnia świadczy usługi medyczne w zakresie:


lekarzy rodzinnych dla dorosłych
lekarzy pediatrów
poradni dla kobiet
poradni endokrynologicznej i alergologicznej dla dzieci
stomatologii dla dzieci i młodzieży
poradni profilaktyki i leczenia uzależnień

dla blisko 6 000 mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego, korzystających z usług lekarzy i ponad 9 000 osób, oczekujących opieki położnej – informuje piotrkowskie starostwo.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x