Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Do Piotrkowa wraca poradnia ginekologiczno-położnicza i neonatologiczna

Mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego oraz ościennych powiatów od 1 kwietnia będą miały lepszy dostęp do poradni ginekologiczno-położniczych i badań cytologicznych oraz do poradni neonatologicznej. Łódzki NFZ 9 marca br. rozstrzygnął konkursy, które ogłosił po wypowiedzeniu umowy na leczenie w tych poradniach przez PCMiD. Konkurs wygrał Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, poradnie będą pracowały przy ul. Roosevelta 3.

Poradnie neonatologiczna i ginekologiczno-położnicza zaczną pracę od 1 kwietnia.

– W poradni ginekologiczno-położniczej pacjentki będą mogły skorzystać z bezpłatnej cytologii zarówno w ramach   programu profilaktyki raka szyjki macicy (czyli dla kobiet w wieku 25-59 lat), jak i poza programem. Poradnia ma także pakiet onkologiczny, czyli prowadzi diagnostykę w kierunku nowotworów kobiecych – mówi Anna Leder, rzeczniczka prasowa ŁOW NFZ w Łodzi. – Przypominamy, że do poradni nie jest potrzebne skierowanie, a każda kobieta – bez względu na wiek – powinna raz do roku profilaktycznie skorzystać z wizyty u ginekolog – dodaje rzeczniczka funduszu.

W poradni będzie pracowało 4 lekarzy – dobrze znanych pacjentkom – przez 37 godzin tygodniowo. Pacjentki będą przyjmowane 4 dni w tygodniu. Wartość umowy z ŁOW NFZ to 117 843.88 zł na okres kwiecień-czerwiec.

W poradni neonatologicznej będzie pracował lekarz neonatolog i pielęgniarka przez 3 dni w tygodniu, łącznie 12 godzin. Wartość umowy z ŁOW NFZ to 42 400.82 zł na okres kwiecień-czerwiec.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: