Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kołodziejczak: „To tutaj jest serce Polski, którego nie chcą reanimować politycy”. Drugi dzień protestu rolników

Minęło 24 godziny odkąd rolnicy w Rękoraju rozpoczęli swój protest. Ma on potrwać do piątku, go godziny 8 rano. Protestujący argumentują swoją blokadę spadającą ceną żywca. Producenci trzody chlewnej muszą dokładać do produkcji, ubojnie nie chcą odbierać zwierząt, te zaczynają nadmiernie przybierać na wadze, przez co ich wartość drastycznie spada. Rolnicy zarzucają także politykom nieskuteczną walkę z ASF.

– To tutaj dzisiaj jest serce Polski. To tutaj jest serce Polski które pomijają politycy i nie chcą go reanimować. Informujemy jasno: za chwilę zmienimy miejsce, przejedziemy parę kilometrów dalej (na rondo przy wiadukcie z S8 – przyp. red.). Dzisiaj jesteśmy tutaj 24 godziny i czekamy do godziny 12:00. Jeżeli do południa nie będzie żadnej odpowiedzi od rządu, zapowiadamy dalsze działania. – mówił podczas porannej konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. – Nie ukrywamy, że także prowadzimy kuluarowe rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości, czy z tymi którzy mają wpływ na cokolwiek. Dziwi nas jednak bezradność i niemoc. Oni nie wiedzą do kogo się odezwać. Niby chcieliby problem rozwiązać, ale nie ma kontaktu z Kancelarią Premiera. To wszystko wygląda tak, jakby premier był w Polsce oddzielonej jakąś ścianą, albo siedział na wieżowcu w którym nie ma ani windy ani schodów, i nie można do niego dojść! – grzmiał Kołodziejczak. – Poczekamy do 12:00 i wtedy możemy przejść do dalszych działań, no nawet brak odpowiedzi, też jest dla nas odpowiedzią – dodał.

Rolnicy blokują rondo przy wiadukcie z S8. Którędy ominąć utrudnienia? Kierowcy podróżujący trasą Łódź – Piotrków i w przeciwnym kierunku powinni ominąć ten newralgiczny punkt autostradą A1. Policja zorganizowała objazdy już od węzła Tuszyn A1 do węzła Piotrków Trybunalski Południe. W przypadku blokowania się węzła jadący z Warszawy drogą ekspresową S8 będą kierowani na DK91.

Również jadący od strony Łodzi DK12 lub autostradą A1 w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, powinni od węzła Tuszyn dojechać autostradą A1 do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie będą mogli zawrócić i kontynuować podróż drogą ekspresową S8.  

AKTUALIZACJA:

Oświadczenie policji:

W dniach 4-5 sierpnia 2021 roku trwało zgromadzenie, które miało miejsce na DK 12 od miejscowości Rękoraj do ronda w Jarostach przy zjeździe na S8. Policjanci podczas trwania zgromadzenia zadbali o bezpieczeństwo uczestników oraz innych uczestników ruchu drogowego m.in. poprzez kierowanie objazdów. Mundurowi zadbali też o przewoźników, którzy dzięki kierowaniu ruchem mogli dojechać z załadunkiem do magazynów znajdujących się w Woli Bykowskiej oraz Jarostach. Inicjatywą funkcjonariuszy uczestnicy zgromadzenia na rondzie w Jarostach utworzyli „korytarz życia”, który jak się okazało chwilę później umożliwił przejazd karetki pogotowia jadącej na sygnałach. Organizator zgromadzenia oficjalnie zakończył je w dniu 5 sierpnia 2021 roku o godzinie 15:25. Policjanci do czasu zakończenia zgromadzenia oraz odjazdu uczestników dbali o bezpieczeństwo.


st. asp. Izabela Gajewska
Oficer Prasowy
Komendy Miejskiej Policji
w Piotrkowie Trybunalskim

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!