WolbórzWydarzenia

Kolejna nagroda dla Wolborza

Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza odebrał wyróżnienie przyznane przez Forum Ekspertów i czasopismo Życie Regionów. 

Od wielu lat Wolbórz na mapie regionu wyróżnia się jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych “z najwyższej półki”. To tutaj od ponad 10 lat odbywają się Koncerty Letnie w Kolegiacie, których współorganizatorem jest Robert Grudzień, znany muzyk, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. W Wolborzu każdego roku występuje też Filharmonia Łódzka ze znanym w kraju festiwalem Kolory Polski. To w Wolborzu już trzykrotnie wystąpił Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Do Wolborza zjeżdżają na te wydarzenia melomani z całego regionu. Prężnie działają w Wolborzu Wolborskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz jedyne w województwie łódzkim Muzeum Pożarnicze. 

Zaangażowanie w organizację wydarzeń kulturalnych zostało zauważone przez Forum Ekspertów i czasopismo Życie Regionów, które przyznało miastu wyróżnienie Wolbórz – Wzorowa Gmina 2019 – Lider Kultury. Nagrodę odebrał 25 listopada 2019 r. podczas gali Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

– Dziękuje za to wyróżnienie, faktycznie w Wolborzu staramy się pokazywać naszym mieszkańcom wybitnych artystów i zespoły. Współpracujemy od lat z Łódzką Filharmonią w projekcie Kolory Polski oraz z Robertem Grudniem przy Koncertach Letnich. Ostatnio gościł u nas, juz trzeci raz zespół Mazowsze. Cieszy mnie, że na tych wydarzeniach zawsze mamy komplet publiczności. Nagroda Lider Kultury jest dedykowana dla wszystkich osób, które w naszej gminie kulturą się zajmują, przygotowując ciekawe projekty dla naszej społeczności. Bardzo im za to dziękuję – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Liderem w zakresie turystyki została Grupa MOLO Sp. z o.o. prowadząca w Bronisławowie Centrum Kongresowe Magellan. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!