GrabicaWydarzenia

Kod przyszłości

Źródło: UG Grabica

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie realizują projekt „Zaprogramuj Przyszłość”.

Według prognoz 65 proc. uczniów szkół podstawowych, w przyszłości będzie pracowało w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Stawia to przed wszystkimi, którzy zajmują się edukacją najmłodszych, nowe wyzwania związane z rozwijaniem kluczowych umiejętności i kompetencji, pozwalających w dorosłym życiu sprawnie funkcjonować na rynku pracy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie od jesieni realizowany jest projekt pod nazwą „Zaprogramuj przyszłość”. Głównym celem inicjatywy realizowanej przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania jest poznanie przez nauczycieli klas I–III ciekawych metod pracy z uczniami, które związane są ze światem cyfrowym: programowaniem oraz rozwijanie umiejętności poprzez wykorzystanie atrakcyjnych dla dzieci narzędzi cyfrowych i innych pomocy służących nauce programowania, m.in. robotów, tabletów, maty edukacyjnej czy zestawów mechatronicznych. Projekt realizowany jest ze środków unijnych.

W trakcie czterech dni spotkań sobotnio-niedzielnych, w grudniu 2017 r., nauczyciele poznali podstawy programowania i przygotowywali się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Szkolenia prowadzili doświadczeni trenerzy przygotowani przez Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.

Od stycznia w Szkole Podstawowej w Szydłowie nauczyciele z klas I–III rozpoczęli zajęcia z uczniami, w trakcie których najmłodsi, bawiąc się bezpiecznie, wkraczają w cyfrowy świat. Więcej informacji n/t projektu na stronach: Fundacji Orange, Stowarzyszeni Mistrzowie Kodowania oraz stronie szkoły.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!