Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Klatka po klatce w Piotrkowie

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zaprasza na trzecią odsłonę objazdowej akcji ulicznej w ramach kampanii Stopklatka. Akcja „Klatka po klatce” odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17:00 na ul. Kostromskiej – przed Galerią Focus Mall.

Osoby trzymające plansze „klatki filmowe” będą zwracać uwagę przechodniów na przerażający los kur hodowanych na mięso. − W ramach kampanii zapraszamy na objazdową akcję „Klatka po klatce”, która w swojej trzeciej odsłonie przybliży mieszkańcom różnych miast współczesny proces hodowli kur − mówi Łukasz Musiał, koordynator projektu.

Każdego roku w Polsce zabija się ponad miliard kur, z których większość hoduje się w sposób przemysłowy. W 2017 roku w Polsce zabito ponad 1 mld 112 mln kur! − Kury to inteligentne ptaki, które przekazują sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie. Przykładowo, matki uczą pisklęta unikania ziaren mogących im zaszkodzić. Mają też złożony system komunikacji, składający się z różnych dźwięków i odgłosów alarmowych ostrzegających przed zagrożeniem. Matki są bardzo przywiązane do swoich młodych, okazują im wsparcie i bronią przed drapieżnikami. Umieją wysoko skakać i biegać z prędkością ponad dziesięciu kilometrów na godzinę. Niestety większość z nich jest przetrzymywana w halach i klatkach, w których ledwo mogą się poruszać − dodaje Musiał.

Organizatorzy zapraszają mieszkanki i mieszkańców Piotrkowa do przyjścia i stanięcia z jedną z plansz.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek MiesożercaDrobiu
Piotrek MiesożercaDrobiu
15 kwietnia, 2019 10:04

No już k……a przesadzanie a co mają na kolanach jeździć i być głaskane ???rany ten świat zmierza do zaglady

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!