Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W Światowym Dniu Wegetarianizmu promowali dietę roślinną

Ostatnio obchodziliśmy Światowy Dzień Wegetarianizmu (a w Polsce także Światowy Dzień Wegan), dlatego działacze fundacji Viva namawiali w Piotrkowie do tego, by dać szansę diecie roślinnej. Można było spróbować zamienników mięsa a także wegańskich słodyczy.

– Częstujemy ludzi wegańskimi zamiennikami mięsa i sera oraz ciasteczkami zbożowymi – także bez żadnych dodatków odzwierzęcych. Dzień wegetarianizmu to jest idealna okazja na promowanie takiej diety. Sama ją stosuję od prawie 10 lat i jestem zdrowa. Polecam ją każdemu, bo jest różnorodna. Odkąd przestałam jeść mięso, to próbuje zdecydowanie większej ilości rzeczy. Moja dieta jest przez to bardziej urozmaicona – mówi Elwira, działaczka bełchatowskiej Vivy.

W przejściu na dietę roślinną pomoże bezpłatna aplikacja Vivy! ZOSTAŃ WEGE NA 30 DNI. Codziennie przez 30 dni użytkownicy otrzymają w niej:

  • 4 przepisy na roślinne dania (śniadanie, obiad, deser, kolacja)
  • omówienie danego tematu z zakresu diety roślinnej (np. białko, witaminy, minerały itp.)
  • ciekawostki o zwierzętach
  • rekomendacje ciekawych publikacji i filmów.

Aplikację można pobrać za darmo na Android i iPhone (w sklepie Google Play i App Store). Z programu można dołączyć także w wersji mailingowej na https://www.zostanwege.pl

Naprawdę warto zrobić ten krok!

Dla własnego zdrowia
Harvard medical school wskazuje, że dieta roślinna jest nie tylko uznawana za wystarczająco odżywczą, ale również jako redukującą ryzyko wielu chorób przewlekłych m.in. takich jak otyłość i nadwaga, cukrzyca typu 2, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze czy niektóre nowotwory.

Dla zwierząt
W Polsce co roku w okrutny sposób hoduje się i zabija ok. miliarda 300 milionów zwierząt lądowych i łowi 200 tysięcy ton ryb i bezkręgowców morskich. Nie musimy być częścią tego systemu. Wybierając dietę roślinną nie przyczyniamy się do cierpienia zwierząt.

Dla planety
ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa określiła intensywną hodowlę zwierząt jako jeden z decydujących czynników powodujących obecnie najbardziej poważne problemy środowiskowe, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. To ogromne zużycie wody, wycinka lasów pod tereny uprawne paszy dla zwierząt, zanikanie bioróżnorodności, szóste masowe wymieranie gatunków, emisja gazów cieplarnianych i wiele innych czynników, które zabijają planetę. Przejście na dietę roślinną jest niezbędne jeśli chcemy zatrzymać zmiany klimatu. Takie stanowisko prezentują w swoich raportach klimatycznych rzetelne instytucje i apelują o zmianę diety.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: