GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Kładka pieszo-rowerowa w Woli Krzysztoporskiej już dostępna!

Od dziś (29.04) można korzystać z kładki pieszo-rowerowej nad budowaną autostradą A1. Stary obiekt zniknie tuż po majowym weekendzie.

Kolejny postęp na budowie autostrady A1 na odcinku „B” – Piotrków Trybunalski Kamieńsk. Dziś udostępniono kładkę dla pieszych nad drogą A1 w Woli Krzysztoporskiej. Nowy obiekt, spełniający wszystkie wymagane obecnie normy i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastąpi starą kładkę, która zostanie rozebrana. Prace rozbiórkowe rozpoczną się po długim weekendzie i będą prowadzone w tali sposób, aby nie utrudniać przejazdu budowana trasą.

Z kolei od najbliższego piątku – 30 kwietnia – do ruchu zostanie oddany wiadukt na drodze wojewódzkiej 484: Bełchatów – Kamieńsk. Obiekt jest częścią powstającego węzła „Kamieńsk” i przekazanie go do użytkowania znacznie poprawi komunikację w tym miejscu, która stanowi wąskie gardło. Dzięki niemu kierowcy jadący Kamieńska do Bełchatowa (lub w przeciwnym kierunku) przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc długiego oczekiwania. Również jadący budowaną autostradą, będą dzięki temu mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras. Dzięki nowemu wiaduktowi wygodnie i bezpiecznie będą mogli także pokonać budowę piesi, ponieważ został on wyposażony w chodnik. Wcześniej było to bardzo trudne.

2 32 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
Daro
29 kwietnia, 2021 16:19

czy tam na 9 zdjęciu jest już widoczna rdza??

kit
kit
Reply to  Daro
5 maja, 2021 13:16

To odbicie czerwonej bluzy rowerzysty na zielonej farbie.

Daro
Daro
30 kwietnia, 2021 01:56

Czy tam na 9 zdjeciu widac juz rdze?

Anna
Anna
30 kwietnia, 2021 08:19

Nie to pomarańczowa farba na stopniach

Gasia
Gasia
5 maja, 2021 12:19

czy miną się tam 2 wózki inwalidzkie?

Kris
Kris
5 maja, 2021 12:24

Czy ktoś korzystał już z tej kładki i mógłby podpowiedzieć: Czy korzystanie z podjazdu jest wygodne? Czy nawroty wymagają zejścia z roweru? Czy rower i np. wózek miną się bez trudu i z zapasem?

gość
gość
5 maja, 2021 14:04Witold
Witold
5 maja, 2021 14:23

Czy nie byłoby taniej i estetyczniej, gdyby zamiast tej gigantycznego podjazdu wykonać windę (wliczając kilkunastoletnie koszty jej utrzymywania)? Skażenie estetyczne okolicy takim podjazdem pierwsza klasa!

Leo
Leo
5 maja, 2021 14:26

To ma być przyjazne dla niepełnosprawnych??? Szok, kto wymyślił tak nietrafiony i bezsensowny podjazd? Przecież żeby wjechać tam trzeba najpierw ostro pakować na siłowni! No chyba że wózkiem elektrycznym ale na to nie każdego stać.

Sebastian
Sebastian
Reply to  Leo
6 maja, 2021 10:08

Bo to podjazd rowerowy a nie dla inwalidów.
Powinna być zamontowany przy schodach podjazd dla wózków inwalidzkich jak i dziecięcych. A nie kilometry dumać i jeszcze się nie minąć

Piotr
Piotr
Reply to  Sebastian
7 maja, 2021 22:17

Patrząc po szerokości podjazdu i po wysokości poreczy to raczej nie jest podjazd dla rowerów atylko dla inwalidów. No ale mowi się pieszo-rowerowa 

Sebastian
Sebastian
6 maja, 2021 10:06

Po zdjęciu widać, że nie przemyslana inwestycja. Tam nawet 2 rowery się nie miną.
A o wózku inwalidzkim nie chce nic mówić. Na wózku inwalidzkim trzeba pokonać by było ogromny dystans pochylnia jest dostosowana do rowerów a nie do inwalidów. Powtórzę jeszcze raz to jest bardzo nieprzemyslana inwestycja

Piotr
Piotr
Reply to  Sebastian
7 maja, 2021 22:18

Patrząc po szerokości podjazdu i po wysokości poręczy to raczej nie jest podjazd dla rowerów a tylko dla inwalidów. No ale mówi się pieszo-rowerowa 

Piotr
Piotr
6 maja, 2021 18:22

ciekawe co na to inwalidzi na wózkach….

Marek
Marek
7 maja, 2021 23:51

Brak mijanek… Pierwszeństwo mają zjeżdżający czy wjeżdżający?

Polecamy

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!