Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kładka pieszo-rowerowa w ciągu ulicy Słowackiego już otwarta!

Dostępna jest już dla pieszych kładka pieszo-rowerowa w sąsiedztwie węzła Piotrków Trybunalski Południe czyli tzw. „węzła bełchatowskiego”. Oznacza to, że niezmotoryzowani mieszkańcy dzielnic leżących po zachodniej stronie budowanej autostrady A1 będą mogli wygodnie i bezpiecznie dostać się do miasta i z niego wrócić.

Dotyczy to również mieszkańców okolicznych miejscowości, takich jak: Majków, Rokszyce, Twardosławice. Do chwili obecnej przejazd z jednej strony autostrady na drugą możliwy był praktycznie wyłącznie samochodem lub dzięki komunikacji zbiorowej. Teraz będzie można bezpiecznie rowerem lub pieszo przedostać się na drugą stronę autostrady.

– Przypominamy jednak, że w związku z trwającą wciąż budową, ze względów bezpieczeństwa,  po kładce będzie mógł się odbywać WYŁĄCZNIE RUCH PIESZY. Obowiązujący zakaz ruchu w dalszym ciągu będzie obejmował rowerzystów. Zatem cykliści będą mogli PRZEPROWADZAĆ  przez kładkę swoje jednoślady. Takie zasady będą obowiązywały do końca trwania prac budowlanych, kiedy na kładce, obok pieszych, dopuszczony zostanie ruch rowerowy. Apelujemy o rozsądek i dyscyplinę. – dodaje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!