KulturaNadchodzące wydarzenia

Katarzyna Kamińska: „Fotografia”

Do 9 lutego 2020 r. w Galerii ODA Przy ulicy Sieradzkiej w Piotrkowie, oglądać można wystawę „Fotografia” Katarzyny Kamińskiej.

Katarzyna Kamińska: W 1999 roku Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego, na wydziale Edukacji Wizualnej. 2005 Dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego oraz aneks w pracowni malarstwa i rysunku ad. Włodzimierza Stelmaszczyka.

– Od około 10 lat fotografia artystyczna zajęła znaczące miejsce w moim sercu. Bez żadnych spektakularnych osiągnięć po prostu jest, jest ważna, jest moja – mówi artystka.

W swoich fotografiach ukazuje świat, do którego my oglądający mamy nieograniczony dostęp. Nasza rola, nie sprowadza się tylko do roli biernego obserwatora, podglądacza. Na chwilę stajemy się także narzędziem w rękach artystki. Kamińska bardzo wnikliwie obserwuje człowieka a głównym tematem jej prac jest kobieta. Jednak sposób jej przedstawienia daleko odbiega od tego, który dominuje w otaczającej nas rzeczywistości i do którego chyba przywykliśmy. Prace artystki pozbawione są erotyzmu, którym przesycone są fotografie autorstwa mężczyzn. Nie oznacza to, że pozbawione są zmysłowości i seksualności. Kobieta widziana jest na wielu płaszczyznach jako zakochana, młoda dziewczyna, kobieta dojrzała, doświadczona, kobieta oczekująca narodzin dziecka i matka. Prace Katarzyny Kamińskiej przedstawiają bardzo zmysłowy, delikatny i subtelny świat. Nie jest to świat sztucznie wykreowany na potrzeby sesji. Z wrodzoną sobie delikatnością w jednym kadrze zamyka daną chwilę i nastrój.

Wystawa z cyklu: „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!