Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Kandydatka na prezydenta miasta zaprosiła na… śniadanie

Przez żołądek do serca… dziennikarzy? Marlena Wężyk-Głowacka zaprosiła przedstawicieli mediów na śniadaniowy briefing, by w luźnej atmosferze rozmawiać o przyszłości miasta. Kandydatka na prezydenta omówiła fundamenty swojego programu wyborczego.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej, omówiła 6 filarów dla Piotrkowa: 1. Samorząd obywatelski, 2. Karta piotrkowianina, 3. Bezpłatna komunikacja miejska, 4. Zagospodarowanie jeziora Bugaj, 5. Silna gospodarka miasta, 6. Odnawialne źródła energii. Marlena Wężyk-Głowacka, po kolei omówiła każdy z punktów, odpowiadając w trakcie na kolejne pojawiające się pytania dziennikarzy.

Jako najważniejszy wskazuje – samorząd obywatelski. Kandydatka chce, by od nowej kadencji dostępne były przejrzyste projekty uchwał, na które każdy dorosły mieszkaniec miasta będzie mógł zagłosować w głosowaniu internetowym. Ponadto ma być więcej konsultacji społecznych w sprawach ważnych dla miasta. Karta piotrkowianina miałby być kartą zniżkową do wielu sklepów i instytucji, a także dzięki niej, będzie można podróżować autobusami bez opłat. Radna chce także pochylić się nad uporządkowaniem terenów wokół jeziora Bugaj. Silna gospodarka – ten punkt przewiduje obniżenie niektórych podatków dla przedsiębiorców, utworzenie Piotrkowskiej Rady Biznesu, co nazwać można reaktywacją Regionalnej Izby Gospodarczej. Jako ostatni punkt, Wężyk-Głowacka wskazuje odnawialne źródła energii. Kandydatka chce by w Piotrkowie postawić na terenie miasta kolektory słoneczne, wiatraki, a także zacząć korzystać ze źródeł geotermalnych zlokalizowanych w okolicach Moszczenicy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
2 października, 2018 15:13

A czy połowa tego to nie działania prezydenta PIS z Tomaszowa – a ponoć PiS taki zły:D I skoro mieszkańcy maja głosować na uchwały w internecie to po co radni 😀 Populaityczne hasło, które zablokuje wydajność urzędu. Zero pojęcia.

Bez szału
Bez szału
2 października, 2018 15:37

Wiatraki, cuda na kiju…

Anonimowo
Anonimowo
2 października, 2018 18:13

Botox i lepszę fotograf Marleno koniecznie bo wyglądasz na 20 lat więcej niż masz..wygładnie w politycelu to POSTAWA. NA OkLEJNYCH busach inaczjnwyglądasz . Nqnťych zdjęciach masz min. 50 lat. DYSONAS nie pozwala mi wierżzyć w Pani obietnice wyborcz. Coś tu nie tak

Piotrków
Piotrków
3 października, 2018 11:54

Po 4 latach uczenia się jak być radną nagle z kosmetyczki na stanowisko prezydenta. Ja rozumiem, że w tym kraju ludzie się szybko uczą, bo uczą sie caly czas tak jak Duda, ale z całym szacunkiem zdecydowanie przecenia Pani swoje możliwości. Czy Piotrków na Panią zasługuje?

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x