WolbórzWydarzenia

Kamienie na szlamiec

Droga do posesji miała być utwardzona tłuczniem, i była. Tyle, że gdy popadało, zmieniła się w grzęzawisko.

Z początkiem października br. oddano do użytku gruntownie wyremontowaną drogę powiatową łączącą Wolbórz z Żarnowicą. Jak bardzo potrzebna była ta inwestycja, warta 3,9 mln zł, wiedzą najlepiej ci, którzy musieli codziennie dojeżdżać nią do „gierkówki” lub Wolborza. W każdym razie te 3 km nawierzchni przypominającej tor doświadczalny dla pojazdów marsjańskich NASA lub szlak wędrówek kozic górskich, pokrył gładki i równy asfalt. Zresztą przebudowana została nie tylko sama droga. Wybudowano również infrastrukturę okołodrogową z chodnikiem, który dociągnięty został do miejsca, od którego odchodzi w lewo (patrząc od Wolborza) droga nieutwardzona. Łączy ona ze światem dwa stojące w szczerym polu, a oddalone o ok. 200 m od wyjazdu na drogę powiatową, gospodarstwa. Po drugiej stronie skrzyżowania XIX i XXI w., na tle kręcących się wiatraków, koncern Dino buduje swoje centrum logistyczne.

Mieszkająca w jednym z gospodarstw Sylwia Kołodziejczyk mówi, że wprawdzie dwa miesiące temu utwardzono dojazd do posesji wysypując na drogę drobne kamienie, ale gdy tylko zaczęło regularnie padać, stabilna nawierzchnia szybko zmieniła się w błoto. – Nie można przejechać na rowerze ani przejść suchą stopą. Mam dzieci, które codziennie jeżdżą do szkoły. Żeby dojść do asfaltu i chodnika, muszą iść po krawędzi rowu. Mężowi udaje się dojechać do domu tylko dlatego, że jeździ na co dzień ciężarówką – mówi kobieta.

Zapytałem o tę sytuację wiceburmistrza Wolborza Dymitra Jędrykę, odpowiedzialnego w gminie za infrastrukturę drogową. Okazało się, że firma Instal-Gaz Dariusz Owczynników, współpracująca przy budowie drogi powiatowej, została oszukana przez dostawcę tłucznia i utwardziła ludziom dojazd do posesji kamieniem wymieszanym z wapnem, które pod wpływem wody zwyczajnie się zlasowało. – Firma jeszcze w tym tygodniu, choć oczywiście zależne to będzie od pogody, ma zebrać błoto i w jego miejsce wysypać właściwe kruszywo – zapewnił zastępca burmistrza.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sandro
Sandro
12 grudnia, 2018 17:08

Tytul przesada. Ufff

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x