Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dziurawe ulice Piotrkowa: problem wciąż aktualny. Będzie poprawa?

Stan dróg w Piotrkowie Trybunalskim od lat budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy regularnie zgłaszają problem dziur i ubytków w nawierzchniach, które utrudniają jazdę, powodują uszkodzenia pojazdów i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomimo, że wiele dróg w Piotrkowie zyskuje nową jakość (fragmenty: Wojska Polskiego, Belzackiej, Słowackiego, Roosevelta, Przelotowa, Żeromskiego czy Kopernika), to wciąż wiele jest jeszcze do zrobienia.

W minionych latach problem ten uległ poprawie, ale nadal można uszkodzić zawieszenie swojego pojazdu na wielu ulicach. Mimo remontów i prac prowadzonych przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, dziur na ulicach wciąż jest wiele, a nowe pojawiają się z każdą zimą i wiosną.

ZDiUM tłumaczy się ograniczonym budżetem na remonty dróg. Nieoficjalnie mówi się także, że przez kampanię wyborczą (przez 4 miesiące 2024 roku), ZDiUM wydał znaczną część swoich środków przeznaczonych na ten rok. Potrzeba będzie zatem dodatkowych pieniędzy. Prezydent Juliusz Wiernicki stara się pozyskać na remonty dróg dodatkowe wsparcie. Przypomnijmy, że podczas ostatniej konferencji prasowej mówił: – Promesę, która była przeznaczona na remont hali Relax, spróbujemy wykorzystać w inny sposób. Aktualnie jesteśmy na etapie składania wniosku, o zmianę przeznaczenia środków, z remontu hali na remonty dróg. Ten wniosek niebawem będzie złożony do Banku Gospodarstwa Krajowego i mamy nadzieję, że pan premier ostatecznie przychyli się do naszej prośby – mówił prezydent.

Szczególnie problematyczne są:

  • Ulice o dużym natężeniu ruchu (np. Roosevelta)
  • Drogi osiedlowe, często zaniedbane i pozostawione bez należytej opieki (np. B.Chrobrego)
  • Ulice gruntowe, które po opadach deszczu stają się nieprzejezdne (np. Graniczna)

Mieszkańcy skarżą się na:

  • Uszkodzenia pojazdów: dziury w jezdniach powodują uszkodzenia kół, zawieszenia i innych elementów aut
  • Utrudnienia w jeździe: konieczność unikania dziur spowalnia ruch i powoduje korki
  • Zagrożenie dla bezpieczeństwa: dziury mogą być przyczyną wypadków, szczególnie dla motocyklistów i rowerzystów

Problem dziurawych ulic w Piotrkowie Trybunalskim jest złożony i wymaga długofalowych rozwiązań. Potrzebne są większe inwestycje w remonty dróg, lepsze planowanie i bieżąca konserwacja nawierzchni. Ważne jest również, aby mieszkańcy zgłaszali problemy z drogami do odpowiednich służb, co ułatwi im identyfikację miejsc wymagających naprawy.

Należy pamiętać, że dziurawe ulice to nie tylko problem estetyczny. To kwestia bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Władze miasta powinny priorytetowo traktować ten problem i podjąć zdecydowane działania, aby jak najszybciej poprawić stan dróg w Piotrkowie Trybunalskim.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!