GrabicaKulturaWydarzenia

Już ponad 16 lat istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica

Wydawać by się mogło, że skompletowanie chętnych dzieci do grania w Orkiestrze Dętej będzie bardzo trudne, bo okiełznać trąbkę czy tubę nie jest łatwo – ale nie w Gminie Grabica. O tym, że „w orkiestrach dętych jest jakaś siła” możemy się przekonać podczas każdego występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica. Ten prężnie działający zespół, już od ponad 16 lat uświetnia swoimi występami wszelkie uroczystości na terenie Gminy Grabica. Aktualnie Orkiestra prowadzona jest przez Kapelmistrza Michała Domagałę.

Zespół tworzy ponad dwudziestu młodych muzyków, z których większość, zaczęła właśnie swoją przygodę z instrumentami dętym. Młodzi muzycy uświetniają swoją grą rozmaite wydarzenia kulturalne, wzbogacając przy tym lokalną wspólnotę, kultywując tradycję oraz reprezentując i promując Gminę Grabica podczas występów wyjazdowych. W swoim repertuarze mają muzykę klasyczną zaaranżowaną na orkiestrę dętą, muzykę kościelną (pieśni dla całego roku liturgicznego), muzykę marszową, czy standardy muzyki rozrywkowej.

Orkiestra prowadzi regularne zajęcia w ciągu całego roku szkolnego, a wyjazdy warsztatowe kompensują im zajęcia odbywane podczas wakacji. Każdy w orkiestrze jest ważny, a zadania są dopasowane do poziomu poszczególnych jej członków. Dzieci i młodzież z terenu gminy, podczas występów w zespole mogą rozwijać się artystycznie oraz poszerzać swoje horyzonty, przy okazji umilając codzienne życie tym, którzy staną na drodze ich scenicznych prezentacji. Współpraca z młodzieżą układa się znakomicie, muzycy z dużym zaangażowaniem biorą udział w próbach, co pozytywnie wpływa na poziom jaki sobą reprezentują.

Zapraszamy do wstąpienia w szeregi Orkiestry. Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowania muzyczne w Orkiestrze możesz:
• nauczyć się grać na instrumencie
• poznać kolegów z tej samej okolicy i zdobyć przyjaciół w różnym wieku
• nauczyć się pracy w zespole
• uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach

Osoby zainteresowane muzyczną przygodą w orkiestrze powinny się skontaktować z Kapelmistrzem Michałem Domagałą pod nr tel. 533 528 932.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!