Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jest wniosek o sesję ”tradycyjną”

Czterech radnych klubu PiS złożyło wniosek do przewodniczącego Rady Miasta, o zwołanie sesji na 30 września w trybie tradycyjnym, a nie korespondencyjnym. – Takie prowadzenie sesji uniemożliwia dyskusję nad ważnymi sprawami dla miasta – mówią wnioskodawcy.

Najbliższa sesja zaplanowana jest na środę 30 września. To kolejne posiedzenie które ze względu na pandemie koronawirusa odbywać się będzie w trybie korespondencyjnym. Oznacza to, że na sali obrad jest tylko prezydium RM, a także prezydent, skarbnik, sekretarz, prawnik i kierownik biura Rady Miasta. Radni głosują wtedy w trybie korespondencyjnym .

Treść pisma do Mariana Błaszczyńskiego:

Wprowadzenie przez Pana sesji korespondencyjnych nie daje możliwości wypowiedzenia się radnym, jak również uzyskania wielu cennych informacji w sprawach dotyczących przyszłości Gminy Piotrków Trybunalski. Jest wiele ważnych dla mieszkańców tematów, które wymagają przedyskutowania i podjęcia odpowiednich działań. Poprzez sesje korespondencyjne ogranicza Pan swobodę wypowiedzi radnych w sprawach szeroko komentowanych przez społeczeństwo na portalach społecznościowych takich jak problem ograniczenia funkcjonowania targowiska, a co za tym idzie pozbawienie kilkuset osób miejsca pracy, czy też brak oświetlenia na terenie miasta w godzinach nocnych. Apelujemy do władz miasta o przywrócenie sesji rady miasta w trybie stacjonarnyn.

Radni Łukasz Janik, Piotr Gajda, Andrzej Piekarski i Sergiusz Stachaczyk

Z informacji jakie uzyskaliśmy w Biurze Rady Miasta, przewodniczący jeszcze wniosku nie widział, i nie zapadły w tej sprawie żadne decyzje.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!