GrabicaWydarzenia

Inwestycje w gminie Grabica nie zwalniają

W październiku dobiegły końca prace związane z pierwszą częścią budowy sieci kanalizacyjnej w miejscowości Boryszów. Budowa tego etapu kosztowała ponad 1,5 mln zł. Całe zadanie realizowane jest m. in. dzięki pozyskanemu przez gminę Grabica dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Również w październiku rozpoczęto prace związane z przebudową chodnika w miejscowości Grabica. Roboty budowlane, oprócz prac demontażowych poprzednio zniszczonej nawierzchni, obejmowały wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej wraz ze zjazdami do posesji. Na wykonanie tej inwestycji przeznaczono ponad 300 tys. zł ze środków przekazanych przez powiat piotrkowski oraz ze środków gminnych.

Oprócz budowy chodnika rozpoczęła się też inna ważna inwestycja w tej części gminy – remont nawierzchni drogi powiatowej nr 30513 Rawicz – Grabica o długości ponad 2 km. W ramach tego przedsięwzięcia został ułożony nowy, jednostronny krawężnik oraz warstwa wyrównawcza i ścieralna z nawierzchni asfaltowej. Zgodnie z zawartą umową, wartość robót wyniesie ponad pół miliona złotych. Realizacja także tej inwestycji odbywa się ze środków – solidarnie po połowie, ze Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz gminy Grabica.

Sukcesywnie prowadzone czynności związane z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych, jak również trwają prace związane z organizacją i synchronizacją działań w zbliżającym się okresie zimowym.

Władze gminy podkreślają, iż nieustannie podejmowane są starania o pozyskanie nowych środków zewnętrznych umożliwiających podjęcie kolejnych zadań inwestycyjnych, które przyczynią się do polepszenia warunków życia mieszkańców i prestiżu gminy w regionie.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x