AleksandrówCzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaPiotrków TrybunalskiRęcznoRozprzaSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Ile osób zaszczepionych w mieście i powiecie? Znamy krajowy ranking gmin – SPRAWDŹ

Na stronach rządowych sprawdzić można „wyszczepialność” poszczególnych gmin w Polsce. Na pierwszym miejscu jest Podkowa Leśna (woj. mazowieckie) gdzie zaszczepionych jest 61% wszystkich mieszkańców gminy. Na końcu rankingu jest Czarny Dunajec (woj. małopolskie), gdzie zaszczepionych jest zaledwie 15,4% mieszkańców gminy. Jak w rankingu wypada Piotrków Trybunalski i poszczególne gminy powiatu? SPRAWDZAMY!

Piotrków Trybunalski jest na 313 miejscu w kraju i 21 w województwie pod względem wyszczepielności. Na pierwszym miejscu jest stolica regionu. Według informacji dostępnych na stronie rządowej, w Łodzi zaszczepionych jest 52% społeczeństwa, a w naszym mieście 44,3%.

Z kolei gminą powiatu piotrkowskiego, w której zaszczepionych jest najwięcej mieszkańców jest gmina Ręczno w której zaszczepiło się 39.7% mieszkańców. Najmniej osób zaszczepiło się w gminie Gorzkowice – 32,3% mieszkańców gminy.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!