Piotrków TrybunalskiWydarzenia

III Noc Traktu Wielu Kultur

Tegoroczna odsłona poświęcona będzie pamięci Ireny Sendlerowej. Przez trzy dni mieszkańcy miasta mogą uczestniczyć w koncertach, pokazach tanecznych, a także zwiedzaniu najpiękniejszych piotrkowskich zabytków.

Jako pierwszy, odbył się koncert w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, poświęcony pamięci Ireny Sendlerowej. Kolejne koncerty odbywały się w równie wyjątkowych miejscach, tj. w cerkwi pod wezwaniem Wszystkich Świętych, gdzie wystąpił zespół wokalny IKOS. Na Zamku Królewskim zaprezentowali się Teresa Kaban i Henryk Błażej, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Rzeszów Klezmer Band. Piątkowy wieczór to koncert z cyklu Old Town Jazz. Miłośnikom tego gatunku muzycznego, na SKYYscenie, zaprezentował się Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. W sobotni wieczór w Centrum Idei „Ku Demokracji”, królowała irlandzka muzyka i tańce, które zaprezentował zespół Duan.

Trzydniowy maraton wielokulturowy zakończą niedzielne (13.05) spacery po mieście. O 14:00 – spacer po mieście – Trakt Grecki, a o 16:00 – Tygiel Narodów. Start obu spacerów sprzed CIT – róg Starowarszawskiej i Zamurowej.

Zdjęcia: Centrum Informacji Turystycznej.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!