GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

I Festiwal im. Waldemara Goszcza już w ten weekend

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Festiwal im. Waldemara Goszcza. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w Wolborzu, rodzinnym mieście tego znanego piosenkarza, aktora i modela. Przypomnijmy, że Waldemar Goszcz zginął w wypadku samochodowym w 2003 roku.

– W sobotę i niedzielę zaczynamy festiwal od godz. 10:00. Z kolei koncert laureatów zaplanowano na niedzielę na godzinę 16:00 ze specjalnym udziałem Tatiany Okupnik. Zapraszamy do Wolborskiego Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a wstęp na wydarzenie jest wolny – mówią organizatorzy.

Waldemar Goszcz przyszedł na świat 14 grudnia 1973 roku. Jako nastolatek występował w zespołach muzycznych i tanecznych oraz uczestniczył w różnych zawodach sportowych. Uczył się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu. Po zdaniu matury dostał się na AWF w Poznaniu. na której naukę przerwał, gdyż nie mógł jej pogodzić z karierą modela. Studiował również w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie.

W wieku 19 lat wygrał prestiżowy konkurs i zdobył tytuł „Twarz Roku”. Chodził po wybiegach u najsłynniejszych projektantów i wygrywał castingi do reklam telewizyjnych. W 1997 rozpoczął karierę muzyczną w boysbandzie Hi Street, który założył wraz z Markiem Sośnickim. W listopadzie 2001 wydał solowy album zatytułowany po prostu Waldek Goszcz. Krążek promowały dwa single: „Orfeusz” i „Lalka”.
Pojawił się w teledysku do piosenki K.A.S.Y. Był jednym z twórców hymnu akcji I Ty możesz zostać św. Mikołajem. Sporą popularność przyniosła mu rola Adama w telenoweli Adam i Ewa. Gościnnie wystąpił również w sitcomie Szpital na perypetiach.

24 stycznia 2003 poniósł śmierć w wypadku samochodowym w okolicach Ostródy. Waldemar Goszcz został pochowany na cmentarzu w Wolborzu.

(życiorys: Wikipedia)

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!