GminyKulturaWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Tatiana Okupnik gwiazdą festiwalu Waldemara Goszcza. Sprawdź kto zdobył grand prix

12 uczestników wzięło udział w I Festiwalu im. Waldemara Goszcza. Młodych artystów oceniało jury z udziałem Tatiany Okupnik. Grand prix festiwalu zdobyła Weronika Wójcik z Tomaszowa Mazowieckiego. Na widowni WCK zasiedli między innymi rodzice Waldka państwo Zofia i Włodzimierz Goszczowie.

Festiwal artystyczny im. Waldka Goszcza utalentowanego wolborzanina, który zmarł przedwcześnie 20 lata temu, był okazją do wspomnień Waldka aktora, modela i wokalisty. Uczestnicy festiwalu wzięli udział w dwudniowych warsztatach artystycznych.

Do finału festiwalu zakwalifikowała się piątka młodych artystów: Aleksandra Balińska, Aleksandra Sobkiewicz, Julia Śmiechowicz, Weronika Wójcik i Nikola Żydek.

Jury w składzie Tatiana Okupnik- przewodnicząca jury, gość specjalny, Sylwia Wysocka – wokalistka , finalistka The voice of Poland, Ewelina Hak – wokalistka, liderka projektu Jazzy performance, trenerka wokalna, ogłosiło podczas niedzielnego koncertu laureatów wyniki festiwal, i tak:

Grand prix zdobyła Weronika Wójcik z Tomaszowa Mazowieckiego która zaśpiewała piosenkę „Walc Embarass’

I Aleksandra Balińska z Sulejowa zaśpiewała utwór „Magiczne ognie”
II Julia Śmiechowicz z Tomaszowa Mazowieckiego zaśpiewała utwór „To wszystko z nudów”
III Aleksandra Sobkiewicz z Tomaszowa Mazowieckiego z utworem „Uciekaj moje serce”
III Nikola Żydek z Koszęcina zaśpiewała utwór „Szyba”

Ten festiwal był oczekiwany w Wolborzu już od wielu lat. Wszyscy pamiętamy Waldka Goszcza, który wykorzystał swoje talenty artystyczne i stał się sławnym wolborzaninem. Niestety tragicznie zmarł 20 lat temu, jego kariera została przerwana. Dziś Waldek miałby 50 lat, nie ma go wśród nas, ale jest pamięć o nim. Dziś inauguracyjny festiwal, który już wiem, że będzie kontynuowany w latach następnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia – powiedział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.

Do Wolborza z całego regionu przyjechali utalentowani młodzi ludzie, którzy wzięli udział w warsztatach organizowanych podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Waldemara Goszcza. Z wielkim przejęciem obserwowałem ich występy i wręczałem nagrody dla laureatów wybranych przez jury z przewodniczącą Tatianą Okupnik. Bardzo się cieszę, że wśród nich byli także mieszkańcy naszego powiatu. Gratuluję Kamili Dubilas dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury, za profesjonalnie przygotowanego wydarzenia, z którego nie tylko Wolbórz, ale także powiat piotrkowski jest dumny – mówił starosta Piotr Wojtysiak.

Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu było Wolborskie Centrum Kultury pod przewodnictwem Kamili Dubilas, która poprowadziła festiwal im. Waldemara Goszcza. Kolejny festiwal za rok.

Pozostali uczestnicy festiwalu: Jakub Stańczyk (Jej portret), Tomaszów Mazowiecki, Paweł Madzia (Panie, który jesteś) Nowy Sącz, Aleksandra Szperna (Cykady na Cykladach) Tomaszów Mazowiecki, Lena Pełka (Meluzyna) Wolbórz, Aleksandra Pełka (Radość najpiękniejszych lat) Wolbórz, Amelia Owiesek (Małe tęsknoty) Sulejów, Antonia Zając (Kiedy nie ma miłości, Tomaszów Mazowiecki..

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!