Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Grzegorz Schetyna w Piotrkowie poparł Cezarego Grabarczyka

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej gościł w środę w Piotrkowie, udzielając poparcia Cezaremu Grabarczykowi i Piotrowi Tokarskiemu w nadchodzących wyborach do Sejmu. Politycy mówili o głównie o budowie dróg S12 i S74.

– S12 ma już decyzję środowiskową, czyli jest o kilka etapów przed ewentualną budową dogi S74. Problem polega na tym, że na jedna i na drugą drogę trzeba zdobyć dofinansowanie. Na S12 teoretycznie finansowanie powinno być zabezpieczone z Krajowego Programu Budowy Dróg na S74 trzeba dopiero pozyskać środki, a można starać się o fundusze z programu TNT , ponieważ ta droga została wymieniona w rozporządzeniu unijnym z grudnia 2013 roku – mówił w Piotrkowie Cezary Grabarczyk.

Z kolei Grzegorz Schetyna nawiązał do czasów kiedy w naszym kraju rządy obejmowała Platforma Obywatelska, podkreślając, że pomimo kryzysu ekonomicznego, drogi w Polsce były budowane. – Lata 2007 – 2015 były trudne, ale zrobiliśmy wszystko, żeby nie przełożyło się to na stan inwestycji. Dziś jesteśmy w innej sytuacji, po 4 latach rządu który funkcjonuje w świetnych warunkach gospodarczych, jest hossa, która się kończy i wiadomo, że wyprzedza spowolnienie. Ale te 4 lata nie zostały wykorzystane, jak powinny być – mówił polityk PO.

Cezary Grabarczyk zaprezentował także pocztówki zaadresowane do premiera Mateusza Morawieckiego z wezwaniem do natychmiastowego rozpoczęcia budowy S12 – Wystarczy przykleić znaczek i wysłać do premiera – mówił kandydat do Sejmu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!