Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Gmina Wolbórz: Kolejna droga z dofinansowaniem

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego dofinansuje z pieniędzy unijnych remont i przebudowę dróg na terenie gminy Wolbórz. W miniony piątek wicemarszałek Zbigniew Ziemba podpisał w tej sprawie umowę z burmistrzem Andrzejem Jarosem.

Gmina Wolbórz otrzyma dofinansowanie na modernizację i rozbudowę drogi powiatowej Piotrków – Golesze – Godaszewice, na odcinku: węzeł Studzianki – Golesze Duże. Koszt całkowity inwestycji wynosi ponad 10 mln 250 tys. zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego to ponad 8 mln 700 tys. zł.Umowa, którą dziś podpisaliśmy pozwoli zrealizować bardzo ważną inwestycję – mówi w piątek wicemarszałek Zbigniew Ziemba. – Droga powiatowa będzie realizowana przy wykorzystaniu możliwości, zasobu, sił, środków i potencjału gminy Wolbórz. Jest to dobry przykład współpracy samorządu gminnego i powiatowego oraz władz wojewódzkich. Nie mam wątpliwości, że mieszkańcy gminy Wolbórz i powiatu piotrkowskiego znacząco skorzystają na tej inwestycji – dodaje wicemarszałek Ziemba.
Przeznaczona do modernizacji droga o długości blisko 5 km jest wąska, a zniszczona nawierzchnia i pobocza stwarzają poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

– Dla naszego samorządu jest to ogromnie ważna inwestycja. – mówi Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza. – Miasto i gmina Wolbórz jest przecięta trasą S-8. Wokół niej przygotowujemy tereny inwestycyjne. Droga, którą będziemy rozbudowywać, łączy się właśnie z trasą S-8. Docelowo zostanie ona przeznaczona dla ruchu samochodów ciężarowych, dojeżdżających do centrów logistycznych i węzła Studzianki.

5 1 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close