Piotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Gimnazjaliści na start!

Aż 666 gimnazjalistów z piotrkowskich szkół publicznych przystąpiło w środę (18.04) do egzaminu na koniec szkoły. Trzecioklasiści sprawdzą swoją wiedzę z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego. W drugim dniu, 19 kwietnia, młodzież rozwiązywać będzie zadania z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Z kolei piątek to zmagania z językiem obcym nowożytnym, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Na terenie Piotrkowa funkcjonuje obecnie sześć oddziałów gimnazjalnych, w których uczy się 666 uczniów klas trzecich, tj.:
– Gimnazjum nr 1 w VI LO w ZSP nr 1 – 108 uczniów
– Gimnazjum nr 2 w IV LO – 61 uczniów
– Gimnazjum w SP nr 3 – 108 uczniów
– Gimnazjum nr 4 w SP nr 10 – 150 uczniów
– Gimnazjum nr 5 w SP nr 2 – 217 uczniów
– Gimnazjum nr 6 w SP nr 17 w SOSW – 22 uczniów

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 15 czerwca. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki, jednak zaświadczenia otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.

E-ocenianie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki

Rozwiązania zadań otwartych z matematyki uczniów gimnazjów z terenu wszystkich ośmiu okręgowych komisji egzaminacyjnych zostaną ocnione z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniania (tzw. e-ocenianie).

Podczas egzaminu uczniowie zapiszą rozwiązania zadań otwartych na wyznaczonych stronach w arkuszu egzaminacyjnym. Po egzaminie rozwiązania te nie trafią do egzaminatorów w wersji papierowej. Zostaną one zeskanowane w komisji okręgowej. Egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania na ekranie komputera. W związku z tym, bardzo ważne jest, aby uczniowie zapisywali rozwiązania zadań wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.

Wynik egzaminu gimnazjalnego będzie jednym z kryteriów rekrutacyjnych w postępowaniu do przyjęcia do pierwszej klasy 3-letniego liceum ogólnokształcącego, 4-letniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x