Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Galeria Focus wspiera piotrkowski szpital

Galeria Focus Mall uruchomiła pomoc dla placówek medycznych w Piotrkowie Trybunalskim. W pierwszym etapie Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika otrzyma maseczki ochronne oraz zdrowe przekąski dla personelu medycznego.

Od 4 marca Polska zmaga się z koronawirusem. Pomimo interwencji ministra zdrowia i wprowadzenia wielu ograniczeń pandemia każdego dnia coraz bardziej się rozprzestrzenia. Do walki z nowym zagrożeniem stanęła piotrkowska Służba Zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni codziennie narażają własne życie i zdrowie, żeby nieść pomoc pacjentom.

– Solidaryzujemy się z piotrkowską Służbą Zdrowia – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager Focus Mall. – Obecna sytuacja jest trudna dla wszystkich branż, w tym naszej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że personel medyczny musi zmagać się teraz z wieloma trudnościami i dlatego jako centrum handlowe oraz w imieniu naszych najemców postanowiliśmy wesprzeć pracowników szpitala i pogotowia. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie choć w niewielkim stopniu pomoże w codziennej walce z panującym wirusem – mówi.

Wsparcie Focus Mall to odpowiedź na konkretne potrzeby szpitala przy ul. Rakowskiej oraz Pogotowia Ratunkowego. Działania będą podzielone na etapy. W pierwszej kolejności centrum przekazało 400 włóknikowych maseczek ochronnych oraz zdrowe przekąski dla pracowników placówek.

W kolejnym etapie planuje dostarczyć 150 maseczek z filtrem typu FFP2.
Focus Mall wykorzysta także swoje media społecznościowe (25 000 fanów) do zamieszczania komunikatów informacyjno-edukacyjnych oraz promocji ważnych inicjatyw społecznych.

Każdego dnia pojawiają się doniesienia o budujących przykładach społecznej solidarności. Przykładem może być piotrkowska grupa „Widzialna Ręka” oferująca pomoc seniorom. Działania Focus Mall to z kolei ważny przykład odpowiedzialności biznesu za lokalną społeczność.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!