Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Fundacja Viva zachęcała do zmiany diety w trosce o własne zdrowie i planetę

Piotrkowska grupa fundacji Viva! zorganizowała akcję uliczną przed Galerią Focus. Aktywiści i aktywistki stali z banerami, i rozdawali ulotki z przepisami a także przekonywali do zmiany diety na tą roślinną.

– Ze stosowaniem zbilansowanych diet roślinnych wiąże się szereg korzyści zdrowotnych, na co wskazują badania naukowe. Wiele prestiżowych organizacji zajmujących się promocją zdrowia, dietetyką i żywieniem zaleca dietę wegańską – mówi Paweł Frańczuk z łódzkiej Vivy! Uważamy że to najlepszy moment na zmianę nawyków żywieniowych – dodaje aktywista.

Raporty organizacji międzynarodowych, w tym ONZ czy IPPC, od lat biją na alarm. Nasz apetyt na mięso i produkty odzwierzęce bezpośrednio napędza zmiany klimatu. Według danych zawartych w raporcie FAO Livestock’s long shadow masowa hodowla zwierząt odpowiada za większą emisję gazów cieplarnianych niż cały transport samochodowy, lotniczy i morski razem wzięte.

W obliczu wymienionych faktów korzystanie z produktów pochodzenia zwierzęcego, dawno przestało być osobistym wyborem. Preferencje konsumenckie mają wpływ na całą planetę i na przyszłość ludzi. Zmiana diety na przyjaźniejszą środowisku jest wręcz koniecznością. Do takich zmian szczególnie zachęcamy osoby młode oraz rodziców i dziadków, którym zależy na przyszłości dzieci i wnuków – mówi Magda Góra z Vivy!

Zgodnie ze stanowiskiem American Dietetic Association dieta oparta na produktach roślinnych wcale nie jest niedoborowa – dobrze zaplanowana i zbilansowana jest bezpieczna i odżywcza na każdym etapie życia, również dla dzieci i młodzieży.

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x