Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Finał WOŚP już w ten weekend. Orkiestra zagra w Focus Mall, ale nie tylko

Już w ten weekend odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Orkiestra w Piotrkowie ma dwa sztaby. Jeden zlokalizowany w CH Echo, drugi w galerii Focus Mall.

Sztab WOŚP 4615 z szefową Małgorzatą Pingot zarejestrowany został przy Stowarzyszeniu Przyjaciół „Mam Sąsiada” w Piotrkowie Trybunalskim. Grają jak zawsze w galerii Focus Mall. To niewielki sztab, ale za to niezwykle prężny. – Przydzielono nam 30 wolontariuszy z puszkami i 10 puszek stacjonarnych – mówi szefowa sztabu.

– “Focusowy” finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie trwał 2 dni czyli sobota 30 i niedziela 31 stycznia 2020r a zaplanowanych w tym czasie mamy mamy kilka wydarzeń. Będzie ścianka do robienia zdjęć, studio do relacji na żywo i zaproszeni goście, sobotnie licytacje i wystawa niezwykłych samochodów – dodaje Anna Nowakowska, ze stowarzyszenia Mam Sąsiada. – Sobotę i niedzielę zamierzamy więc spędzić w Focus Mall. Nie będzie tradycyjnej sceny, ale nie damy Państwu o sobie zapomnieć. Będzie ścianka, będą licytacje, będzie hałas – ale wszystko inaczej. Będziemy w Focus Mall od 11 – 17 w sobotę oraz od 11 – 17 w niedzielę – dodaje Małgosia Pingot.

Niedziela będzie intensywna ponieważ organizatorzy mają w planie kilka punktów zbierania pieniędzy:

– Stojący Drive WOŚP na ulicy Narutowicza – będzie można dokonać wpłat do puszki lub poprzez czytnik kart.

– Osiedlowe małe co nieco – zbieramy pieniądze w konkretnym momencie w 3 różnych miejscach poprzez ruchome punkty.

Kolejną atrakcją rodzinną w której będzie można wziąć udział jest WOŚP-owa Gra Miejska. Pakiet uczestnika będzie można pobrać w niedzielę 31 stycznia od 10:00 do 14:00 w Stowarzyszenia Przyjaciół Mam Sąsiada przy Pawlikowskiego 1. Na uczestnictwo w grze każdy będzie miał czas… po nagrody będzie można zgłosić się do końca lutego.

Warto na bieżąco obserwować facebookowy profil WOSP-PIOTRKOW-F2 . Znajduje się na nim prawie 150 aukcji m.in. z branży wypoczynkowej: rejsy łodziami czy pobyt nad jeziorem w Kotlinie Kłodzkiej. Mnóstwo obrazów najlepszych piotrkowskich artystów takich jak: Juliusz Marweg, Agnieszka Illinicz-Kiełkiewicz czy Henryk Trojan.

Swoje prace wykonały także dzieci i uczniowie ze szkół i przedszkoli z Piotrkowa i Proszenia. Jak zawsze są z nami dzieciaki z “Simare”.

– Na licytacjach odnajdziecie koszulki WOŚP oraz ogrom gadżetów: smycze, poduszki, magnesy i inne, z obecnego i poprzednich finałów WOŚP. Mamy piłki i koszulki sportowe z autografami np. Marcina Grotata i piłkarzy ręcznych Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Wspaniali rękodzielniczki jak Anna Olczyk, Elżbieta Makagon czy Ewa Walczak wystawiły na licytację swoje fantastyczne dzieła. Nie brak także ciekawostek wydawniczych. Wśród autorów: Patryk Vega, Szymon Hołownia, Jolanta Horodecka-Wieczorek, Kazimierz Kopystyński, Władysław Cywiński, Artur Wolski, Łukasz Maciejewski i inni. Jak co roku nie zabrakło rzeźby którą podarował nam przyjaciel nieżyjących już Stanisława Milewskiego i Mariusza Migasińskiego – rzeźbiarz z Lututowa – Łukasz Zabłocki – wymienia M.Pingot

– Ponadto na naszych aukcjach na Allegro są vouchery na rehabilitację, do spa dla psa, na zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie, spa dla autka i inne. Licytujemy również domowe ciasto oraz domowy koncert piotrkowskiego zespołu “Bez nut”. Przedmiotów na licytację wciąż przybywa, dlatego to nie koniec atrakcji – zapewnia Anna Nowakowska.

Przydatne linki:

Strona Sztabu #4615 przy Fundacji WOŚP

Profil Facebook WOSP-PIOTRKOW-F2 – najbardziej aktualny

Licytacje Allegro sztabu #4615

W Piotrkowie działa także drugi sztab. Jego siedziba to CH Echo. – W naszym sztabie gra z nami 700 wolontariuszy z puszkami. Dodatkowo 50 osób przebywać będzie w banku i przez cały dzień rozliczać będzie pieniądze. Organizujemy morsowanie, bieg “Policz się z cukrzycą”, wędkowanie na Bugaju, “moto-wośp” na Michałowskiej czy pokazy samochodów amerykańskich przygotowany przez Garage 313 – wylicza Dariusz Cecotka. – Wszelkie pozostałe informacje na temat atrakcji znajdziecie na naszym Facebooku – dodaje.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!