Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wolontariusze WOŚP już po odprawie

Wolontariusze sztabu #4615 przeszli przedfinałową odprawę. Zrzeszonych jest w nim 80 wolontariuszy. Wszyscy odebrali dziś pakiety, czyli przede wszystkim puszki i identyfikatory. 

Takie spotkania z wolontariuszami organizujemy każdego roku. Chcemy by wolontariusze pamiętali że przede wszystkim powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi w rozmowie z nami st. asp. Katarzyna Dębińska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. – Chcemy powiedzieć wolontariuszom jak zbierać pieniądze, tak by bezpiecznie dotarli najpierw do sztabu, a później do swojego domu. Wolontariusze muszą pamiętać, by nie chodzić w ciemnych ulicach, powinni trzymać się z dala od miejsc niebezpiecznych. Najlepiej poruszać się w grupach. Jeśli ktoś będzie próbował zabrać im puszkę z pieniędzmi, powinni ją oddać, bo najważniejsze jest zdrowie i życie wolontariusza – mówi policjantka.

Sztab #4615 swoją siedzibę ma w galerii handlowej Focus Mall. – W tym dniu z naszego sztabu na ulice miasta wyjdzie 80 wolontariuszy. Ponadto mamy 40 puszek stacjonarnych. Jak zwykle na scenie sporo atrakcji. Rozpoczynamy już o godzinie 10:00. Zakończenie zabawy przewidziano na godzinę 21:00. Przez cały dzień odbędą się dwa duże koncerty i całe mnóstwo mniejszych. Do tego licytacje i pokazy WOPR, wojskowe i policyjne – wymienia Małgorzata Pingot, szefowa sztabu.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!