Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ponad 472 tysiące na koncie piotrkowskich sztabów WOŚP! – WSTEPNE PODSUMOWANIE

Przez cały dzień blisko 900 wolontariuszy w Piotrkowie i powiecie zbierało pieniądze w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występnie wiadomo, że do puszek wpadło minimum 472 tysiące złotych.

Oba piotrkowskie sztaby ciężko pracowały od wielu tygodni, by dopiąć tegoroczny finał na ostatni guzik. W nocy z niedzieli na poniedziałek, jeden ze sztabów (#3657) zakończył liczenie zebranych pieniędzy i gotówkę przekazał konwojentom bankowym. Drugi (#4615) do czasu umieszczenia tego artykułu – cały czas liczył zebrane datki.

I tak: Sztab Dariusza Cecotki (#3657 – Powiatowe Centrum Przesiadkowe) zebrał 351.784,26. Z kolei drugi sztab – pod batutą Małgorzaty Pingot (#4615 – galeria Focus Mall) – na godzinę 0:45 przeliczone miał 124,680 złotych. Wolontariusze z tego sztabu cały czas są w trakcie liczenia zebranych pieniędzy, dlatego szacunkową sumę poznamy w ciągu dnia.

Konwój wyjechał równo o 22:50. Zebraliśmy 351.784,26. To bardzo dobra suma. Pieniądze pojechały do banku, gdzie będą jeszcze raz przeliczone. Dziękuję wszystkim tym, którzy grali z nami i nas wspierali. Wiele razy dziękowałem staroście powiatu piotrkowskiego Piotrowi Wojtysiakowi za to, że umożliwił nam przeprowadzenie finału właśnie tutaj. Dziękuję także niemalże 70 firmom, które zaufały mi, ale także mojemu sztabowi. Dziękuję przede wszystkim tym, którzy zbierali pieniądze i tym którzy wrzucali do puszek wolontariuszy. Piotrków stanął na wysokości zadania. Kwoty które wyciągaliśmy z puszek podczas liczenia, były naprawdę spore – mówił w niedzielę wieczorem Dariusz Cecotka. – W wielu miejscach dużo się działo. Na terenie PCP był mega koncert! Była mega moc i mega dużo ludzi. Bardzo wszystkim za to dziękuję – powiedział po finale Dariusz Cecotka, szef sztabu działającego w Powiatowym Centrum Przesiadkowym. –Suma jest taka, że mamy szansę na pobicie zeszłorocznego wyniku, ale ostateczną kwotę poznamy po tym, kiedy otrzymamy potwierdzenie z fundacji. Cieszmy się wszyscy, bo cieszą się wolontariusze, cieszę się ci, którzy te pieniądze wrzucali do puszek, cieszą się ci, którzy byli pod sceną a nawet ci, którzy byli na scenie. Raz jeszcze wszystkim bardzo dziękuję za to, że byliście – powiedział na zakończenie D.Cecotka.

Finał w centrum Piotrkowa, nie wyglądałby tak, gdyby nie zaangażowanie starostwa. – Bardzo wszystkim dziękuję za udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz na taką skalę spotykaliśmy się w Powiatowym Centrum Przesiadkowym. Obserwując to co działo się tutaj przez cały dzień, jestem przekonany, że dworzec autobusowy nie musi kojarzyć się tylko z podróżą! Niezwykle cieszy ogromne zaangażowanie mieszkańców miasta oraz ziemi piotrkowskiej, którzy odwiedzili nasze Centrum. To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło mnóstwo osób. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację finału. Dziękuję morsom, członkiniom kół gospodyń wiejskich, ale przede wszystkim wolontariuszom i wszystkim darczyńcom, którzy wrzucali pieniądze do puszek – powiedział starosta Piotr Wojtysiak. – Szczególne podziękowania kieruję w stronę służb mundurowych, a zwłaszcza do policjantów i strażaków, którzy obecni byli z nami przez cały dzień. Miniony weekend to początek ferii zimowych w naszym regionie. Podczas rozmówi obie te służby namawiały do bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku – dodał starosta.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!