RęcznoWydarzenia

Festyn w Ręcznie. Tym razem z Wirtuozem

Na stadionie w Ręcznie odbył się piknik familijny Wirtuozeriada zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Realizatorem projektu jest wolborskie Stowarzyszenie Wirtuoz.

Piknik w Ręcznie (28.07) był okazją do wręczenia medali i dyplomów dla 120 beneficjentów projektu, którzy podczas 4 turnusów półkolonii korzystali z zajęć animatorów, trenerów sportów walki i edukatorów żywieniowych. Półkolonie realizowane były w Ręcznie i Wolborzu. Na scenie uhonorowano również 40 kobiet uczestniczących w kursach samoobrony i zajęciach ogólnorozwojowych, którym wręczone zostały statuetki przez Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziembę i Wójta Gminy Ręczno Piotra Łysonia.

W czasie pikniku Wirtuozeriada można było spróbować regionalnego jadła przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ręczno oraz obejrzeć pokaz sportów walki w wykonaniu Mistrzów Polski i Świata. Uczestnicy mogli czynnie uczestniczyć w pokazie Capoeiry – brazylijskiej sztuce walki, która łączy w sobie elementy samoobrony, muzyki, tańca i tradycji.

Dla fanów muzyki przygotowane zostały trzy odsłony różnych nurtów muzycznych od folkowych brzmień zespołu Oreada, wirtuoza skrzypiec Kamila Skickiego, po energetyczną dawkę popowych przebojów gwiazdy wieczoru grupy Video. Koncerty zakończone zostały pokazem laserów przestrzennych.

Na wszystkich czekały darmowe atrakcje takie jak dmuchane wesołe miasteczko, fotobudka, warsztaty papierniczo-drukarskie, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek oraz spotkanie z pisarzem i mówcą motywacyjnym Michałem Zawadką.

Opis stowarzyszenia Wirtuoz:

Stowarzyszenie „Wirtuoz” tworzy czworo przyjaciół – ludzi z pasją i zaangażowaniem: Prezes – Magdalena Wnukiewicz, Wiceprezes Michał Maciejek oraz Marcin Krakowiak i Karol Stępień – członkowie stowarzyszenia. Każdy z tych osób jest inna, wywodzi się z różnych środowisk, ma różne charaktery, ale wszyscy są prawdziwymi Wirtuozami w swojej dziedzinie. Pasja, poświęcenie i pełen profesjonalizm to prawdziwa wizytówka tych ludzi. Połączenie nieszablonowej dyrektor biblioteki, profesjonalnego dj, zawodnika i trenera sztuk walki, tancerza i dietetyka oraz zagorzałego kibica daje mieszankę emocji, kreatywności i skuteczności mającej swoje odzwierciedlenie w realizowanych inicjatywach.

Projekt „WprowadzaMY zmiany! Postaw na rozwój, sporty walki, edukację zdrowotną starszych i całkiem małych!” dofinansowany został w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Głównymi celami projektu jest rozwinięcie pasji i sprawności sportowej dzieci, dorosłych i kobiet poprzez ukończenie profesjonalnych kursów zajęć na bazie brazylijskiego jiu jitsu, propagowanie zdrowego trybu życia, podniesienie poziomu świadomości i kultury żywieniowej beneficjentów projektu oraz integracja społeczności lokalnej poprzez udział w różnych formach działań projektowych.

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Ręczno Piotrowi Łysoniowi, zastępcy Marcinowi Kusie oraz pracownikom Urzędu Gminy Ręczno za wsparcie i pomoc w organizacji Pikniku Wirtuozeriada.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!