Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Ewakuacja poczty. Ujawniono podejrzaną paczkę

Z jednej z paczek wystawały przewody. Początkowo pracownicy myśleli, że to ładunek wybuchowy. Później okazało się, że przesyłka zawierała nieznaną substancję chemiczną, która wylała się z paczki. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji. Ponad 30 osób opuściło budynek poczty głównej przy Słowackiego 17. Do akcji wkroczyli saperzy i strażacy z ratownictwa chemicznego. Na szczęście to scenariusz poniedziałkowych ćwiczeń służb ratunkowych. Posłuchaj relacji naszego reportera.

– Ćwiczenia dotyczyły postępowania z niebezpieczną przesyłką. W pierwszej kolejności zgłoszenie trafiło do piotrkowskiej policji, która wykluczyła, że jest to ładunek pirotechniczny. Następnie nasi funkcjonariusze z zastępu chemicznego z PSP z Łodzi, dokonał identyfikacji, czy jest to przesyłka biologiczna – powiedział w rozmowie z nami st.kpt. Piotr Kaźmierczak z piotrkowskiej straży pożarnej. – Bardzo dobrze zadziałał personel Poczty. Wszyscy (zarówno pracownicy jak i klienci Urzędu Pocztowego) zostali ewakuowani jeszcze przed przybyciem strażaków. W sumie to były 34 osoby. Zgodnie z naszymi procedurami, transport podejrzanej przesyłki zostałby zlecony do laboratorium w Puławach. – dodał Piotr Kaźmierczak.

W ostatnim czasie doszło do dwóch podobnych zdarzeń. Jedno w Piotrkowie przy ulicy Bugajskiej, inne w zeszłym roku w Brzezinach. Strażacy przyznają, że dzisiejsze ćwiczenia to także przyczyna ostatnich zdarzeń.

 

 

 

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!