GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Dzień Prazoka w Szczukocicach

Podczas II Festiwalu Folklorystycznego „Uśmiech spod strzechy” odbył się Dzień Prazoka. W ramach kultywowania tradycji w Szczukocicach spotykają się smakosze lokalnego dania – prazoków z kapuśniakiem.

„Dzień Prazoka” po raz kolejny zorganizowany został przez Koło Gospodyń Wiejskich „Szczukocice”. Podczas pikniku na scenie plenerowej zaprezentowali się: chór SENIORICI, Kapela Folkloru Miejskiego ”Dobrzy Kumple”, Dziecięcy Zespół Folku Miejskiego „Tytka” z Łodzi, duet operetkowy Anna i Romuald Spychalscy oraz Aleksandra Woźniak.

W imprezie uczestniczyli: wicemarszałek WŁ Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Łączny, wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gomunice Paweł Olejniczak, Przewodniczący Rady Gminy Gorzkowice Marek Siewierski wraz z radnymi, sołtys sołectwa Szczukocice Alicja Więcek, dyrektor Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Gorzkowice Małgorzata Gadecka oraz zaproszeni goście.

Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy, którzy brali udział w przygotowanych atrakcjach takich jak: konkursy zespołowe i rywalizacje sportowe z nagrodami dla dzieci i dorosłych, zabawy z animatorem, warsztaty z klockami lego, pokaz woltyżerki. Dzieci mogły także nadmiar energii spożytkować na zamku dmuchanym.

W trakcie imprezy odbył się konkurs na danie z ziemniaka. Do rywalizacji przystąpiły 4 organizacje. Oto wyniki konkursu:

Ex aequo I miejsce  zajęły:
KGW „Złote Wianki” Daniszewice – danie: Goloneczka ziemniaczana z tzatzykami
KGW Szczukocie – danie: Wiejski placek kurka, świnka i ziemniaczek

II miejsce
KGW Sobakówek- danie: Ziemniaki faszerowane mięsem

III miejsce
 Stowarzyszenie Klub Seniora – danie: Rolada ziemniaczana.

– Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, przygotowane potrawy, bardzo szybko zniknęły z prezentowanych talerzy, ponieważ były bardzo apetycznie udekorowane i smaczne. Stowarzyszenie KGW „Szczukocice” pragnie złożyć serdeczne podziękowania za okazaną pomoc oraz wsparcie finansowe i rzeczowe w organizację „Dnia Prazoka”. Zakończeniem wieczoru była dyskoteka, która trwała do późnych godzin – mówią organizatorzy.

Wydarzenia objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego i Wójta Gminy Gorzkowice.

Zadanie  współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.  

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!