GorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

„Nakręć się na zieleń” – sadzonki rozdawano w Gorzkowicach

To była kolejna odsłona akcji „Nakręć się na zieleń” organizowanej przez Powiat Piotrkowski i Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Tym razem w Gorzkowicach można było wymienić plastikowe nakrętki na sadzonki drzew i krzewów lub nasiona roślin miododajnych. Akcja zorganizowano w poniedziałek (25.04) w centrum Gorzkowicach.

– Dziś przystanek naszej akcji w Gorzkowicach. W zamian za plastikowe nakrętki rozdaliśmy ponad 500 sadzonek drzew, takich jak jarzębina, buk, lipa, cis, jabłoń, modrzew, sosna czy świerk. Mieszkańcy otrzymywali również nasiona roślin miododajnych. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i w najbliższą środę od godziny 9 – do wyczerpania zapasów – zapraszamy do Sulejowa, gdzie zakończymy II edycję akcji Nakręć się na zieleń. – mówi starosta Piotr Wojtysiak.

– Za nami kolejna odsłona akcji „Nakręć się na zieleń” organizowanej przez Powiat Piotrkowski i Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Po ogromnym sukcesie akcji w Moszczenicy, przyszedł czas na Gorzkowice. Na rynku można było wymienić plastikowe nakrętki na sadzonki drzew i krzewów lub nasiona roślin miododajnych. Akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem ze strony mieszkańców, którzy szybko wymienili nakrętki na sadzonki. Organizatorzy zorganizowali więc kolejny transport drzewek. – mówi z dumą Alojzy Włodarczyk, wójt Gminy Gorzkowice. – W naszej gminie nakrętki zbieramy już od dłuższego czasu. W centralnej części naszej miejscowości stoi serce, do którego możemy wrzucać plastikowe nakrętki. Podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa jest jednym z najważniejszych i kluczowych elementów ochrony środowiska. Ogromnie ważna jest także edukacja i świadomość konsekwencji działalności człowieka dla środowiska naturalnego – stąd też włączyliśmy się w akcję „Nakręć się na zieleń”. dodaje Alojzy Włodarczyk.

Kolejna akcja zaplanowana jest na 27 kwietnia (środa) w Sulejowie. Odbędzie się ona na ulicy Targowej 28 obok ośrodka zdrowia.

Akcja ma wymiar charytatywny, ale jest również jednym z elementów powiatowych obchodów „Światowego Dnia Ziemi”. Zebrane nakrętki trafią do fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!