GorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

W Wilkoszewicach i Gorzkowicach będą nowe dworce kolejowe – AKTUALIZACJA

Gmina Gorzkowice przekazała tereny pod budowę nowych dworców kolejowych w miejscowościach Gorzkowice i Wilkoszewice. Przygotowania trwały bardzo długo, ale opłacało się czekać. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W ramach realizacji umów zawartych pomiędzy PKP S.A. jako Zamawiającym, a konsorcjum w składzie Heli Factor Sp. z o.o. i MERX Sp. z o.o. (Wykonawcą), nastąpiło przekazanie wykonawcy placów budowy na dworcach kolejowych w miejscowościach Gorzkowice i Wilkoszewice pod budowę typowych dworców w wersji IDS-A (Innowacyjne Dworce Systemowe).

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli między innymi Krzysztof Mamiński Prezes Zarządu PKP S.A., Andrzej Bittel Wiceminister Infrastruktury, Andrzej Wasilewski Prezes Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Karol Młynarczyk Wicewojewoda Łódzki, Alojzy Włodarczyk Wójt Gminy Gorzkowice oraz mieszkańcy gminy.

Jak przekazał Krzysztof Mamiński Prezes Zarządu PKP S.A. stary budynek dworca kolejowego zostanie przekazany w ręce mieszańców gminy. Dzięki temu, powstanie w nim muzeum gminne. – Gorzkowice i Wilkoszewice to kolejne dworce, które wybudujemy od podstaw w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 Efektem niniejszych inwestycji będzie oddanie podróżnym obiektów spełniających współczesne standardy obsługi podróżnych. Faktem jest to, że Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 nabiera rozpędu, czego doskonałym przykładem są otwarte w tym roku nowe budynki dworców w Czeremsze, Oświęcimiu, Bielsku Podlaskim i Sędziszowie Małopolskim – zaznacza Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

– Inwestycje realizowane w Gorzkowicach i Wilkoszewicach są dobitnym przykładem prowadzonego przez rząd programu przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu, który obejmuje również konkretną poprawę komfortu podróży pasażerów i dostępu do infrastruktury kolejowej. Zapomniane komunikacyjnie przez lata mniejsze miejscowości, określane często mianem Polski powiatowej, obecnie powracają na mapę transportową kraju, dzięki takim właśnie inicjatywom jak Program Inwestycji Dworcowych. Dowodem na to jest fakt, że w ramach Programu w województwie łódzkim powstanie łączenie 10 takich nowoczesnych dworców. Wraz z szeregiem innych inwestycji kolejowych w województwie budujemy silną pozycję kolei w centralnej części kraju – podkreśla Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Zobacz także:

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close