Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dzieci z ”Piastowskiego” mają plac zabaw

Dzieci z Osiedla “Piastowskie” mają wreszcie swój plac zabaw. To chyba ostatnie w mieście osiedle, na którym nie było huśtawek czy zjeżdżalni. Teraz się to zmieniło. Najmłodsi mogą korzystać z atrakcji od poniedziałku. Plac zabaw zlokalizowany jest w sąsiedztwie ulicy Kazimierza Wielkiego.

Teren nowo wybudowanego obiektu został ogrodzony, a nawierzchnia pokryta gumowymi matami, które zapewnią bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Przy placu zamontowano ławki i kosze na śmieci, ale najważniejszym elementem są zabawki, z których najmłodsi już mogą korzystać.

Dzieci bawią się już na zestawie zabawowym wyposażonym m.in. w drabinki, zjeżdżalnie, pomost i tunel, jest także zestaw wspinaczkowy, huśtawki, bujak, karuzela i piaskownicy. Zwieńczeniem inwestycji było wykonanie chodnika prowadzącego na plac zabaw.

– Wiele lat czekaliśmy na plac zabaw. Moje dzieci nie doczekały się tego miejsca bo wyrosły z takich atrakcji, ale na naszym osiedlu jest sporo dzieciaków które zapewne będą zadowolone z placu zabaw – mówi jedna z mieszkaniec osiedla.

Koszt wykonania prac wyniósł blisko 140 tys. zł, a budowa placu zabaw była realizacją zwycięskiego projektu z rejonu II budżetu obywatelskiego 2020.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!